Farö-dokument 1979 (TV film)

• Švédsko

Fårö-dokument 1979

• slovenský

Dokument o Farö 1979

Dokumentární

Švédsko, 1979, 103 min

Ingmar Bergman

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

• jojinecko

Dokument vhodný pre človeka chystajúceho sa na ostrov Faro alebo pre ultra fundamentálnych fanúšikov Bergmana...Mapovanie života na malebnom ostrove je vzhľadom na svoju dĺžku masochistickou radovánkou, uvidíte zábery zo zabíjačky, z lesa, strihanie oviec a názory obyvatelov na život na ostrove. K Bergmanovi prechovávam rešpekt, ale toto jeho dokumentárne snaženie ide absolútne mimo mňa...Ale fajn, že slovenská televízia vytiahla z archívu aj takúto "zaujímavosť"...(13.7.2008)

Film o Bergmanovom dočasnom bydlisku nadväzuje na dokument o Fårö z roku 1969. Po desaťročí sa režisér vracia k niektorým z jeho aktérov a predstavuje ostrov mozaikou jeho obyvateľov, ilustrovanou zábermi na prírodné scenérie, ktoré mu učarovali, inšpirovali ho a z ktorých sa mnohé objavujú v jeho hraných filmoch. Značne nevyrovnané tempo rozprávania a záverečný apel na zmenu stavebného zákona bráni posunutiu môjho hodnotenia filmu nad priemer. Bergman spolu s "dvorným" kameramanom Svenom Nykvistom dokazujú, že vrchol ich spolupráce tvorí práve hraná tvorba.(14.7.2008)

V titulcích filmu uvedeno: český název Faro; originální název Fårödokument 1979.(26.2.2016)