Suvenýry

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
USA, 1989, 4 min

Život na poličce může být pro sněhuláka uvězněného ve skleněné polokouli skličující, zvláště když je obklopen suvenýry ze slunných míst zeměkoule. Když se vyčerpaný sněhulák nakonec osvobodí ze svého “vězení,” jeho plány na dovolenou jsou zmařeny. (HBO Europe)

TheDarKnig

sněhuláčka mi bylo opravdu líto. Tohle si určitě nezasloužil. Aneb jeden z průkopníků animovaného filmu s úžasným vizuálem, havajskou hudbou, pohodovou atmosférou a vypointovaným závěrem.. ()

genetique

Ukážka toho, čoho všetkého je schopný snehuliak aby uspokojil základnú ľudskú potrebu. Dokonalejší záver som si ani nemohol priať. 100%. ()

Le_Chuck

Fakt som čakal kam to ten Lasseter ešte potiahne. Neskutočne nastavovaný koniec, ale neskutočne zábavne. Uno perfecto tutti kraťásek. ()

berg.12

Pokud srovnám třeba s Pixarovskou prvotinou "Luxo Jr." tak tohle je hodně umělá záležitost, holt postavičky jsou postavičky. Ten samoúčelný humor a la "Tom a Jerry" (kdy máte běžně po ruce nálože TNT) mi k Pixarům taky moc nesedne, navíc, dané téma by zmíněná dvojka zpracovala nejspíš daleko lépe. ()

cheyene

Knick Knack - stejně jako většina pixarovek - parádní! Jen nevěřícně hledím na rok výroby!! 21 let a zub času minimální! ()

Jamal

Jedna z nejkrásnějších krátkých Pixarovek. Sněhulák který má výhled na Hawajské kočky, které se sluní, se pokouší dostat ze skleněné koule s padajícíma sněhovýma vločkama. Používá k tomu všechny dostupné prostředky schované v Iglů, ale jak ostrou mrkví a kladivem, dynamitem tak zbíječkou se mu nedaří. Místy to připomíná chudáka kojota Willyho. Nakonec se mu podaří skleněnou kouli svrhnout ze stolu a objevit na dně únikový východ. Poté spadne do akvárka k rybičce a ač to vypadá, že skončil úplně stejně, tak se mu konečně splní sen a spatří krásnou mořskou vílu. Bohužel, ale…. ()

ajuska

Skvělý kraťas o sněhulákovi, který se snaží dostat z těžítka za ostatními suvenýry. Taková odlehčená groteska, kde je okamžitě k dispozici sbíječka i nálož dynamitu, spolehlivě pobaví. ()

Deimos

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +výborný nápad, melodická a chytlavá hudba, Sněhuláček rulezz, stále dobré zpracování -nic výrazného/// Zřejmě to nemá už takové grády, přeci jen jsem již odkojeni mnohem "modernějšími" animáky. Ale TEHDY! To musela být naprostá bomba. A kromě toho, ono je to zábavné a dobré i dnes. Určitě stojí za to vidět./// Celkem 80%/// ()

dr.horrible

Keď už si myslím, že ma nič nemôže prekvapiť, príde nadržaný snehuliak. Geniálne. Vtipy, aj hudba, aj príbeh. Odvolávam, že Presto je najlepší pixarovský kraťas. ()

Carol Pifková

Za ten koniec teda 4*, to bolo tak kruté a morským pannám fandím takže som rada, že som zase dáku videla... Príjemné pobavenie na krátenie si pracovnej doby. ()