Hana-čan no misoširu

• Japonsko はなちゃんのみそ汁 (více)

Chie (Rjóko Hirosue) je čerstvá absolventka vysoké školy, která si našla přítele a hodlají se spolu vzít. Její život však vezme nečekaný obrat, když jí lékaři zjistí rakovinu. Následná léčba bude mít za následek její neplodnost. Aby těch komplikací nebylo málo, Chie zjistí, že je těhotná. Je postavena před těžké rozhodování: riskovat svůj vlastní život, nebo ukončit těhotenství, po kterém tak moc touží? Přijímá výzvu a na záchranu sebe a dítěte nasadí tradiční japonskou stravu. (ČSFD)

Tsuki

Velmi lidský, dojemný příběh, který ale netlačí na city. Svůj díl na tom má to, že jde o příběh skutečný - v Japonsku v roce 2012 vyšly knižně příspěvky z blogu, který Čie psala (a potažmo v blogu pokračoval i její manžel a dcera). Tento reálný příběh o ženě, která se snažila se svou nemocí až do konce bojovat jak svým optimismem a vtipem, tak stylem života založeným na zdravé tradiční stravě, se stal v Japonsku známý. A tak netrvalo dlouho a vznikl jak stejnojmenný televizní film (2014), tak tento film, který zamířil do japonských kin v roce 2015. Hirosue Rjóko v hlavní roli odvedla výbornou práci. Celkově se mi moc líbilo vyobrazení rodinného prostředí, které si Čie a její manžel vytvořili a přese všechny chmury a zdravotní potíže, se kterými se museli potýkat, dokázali udržet vřelou a příjemnou rodinnou atmosféru. Působilo to hezky, ale zároveň přirozeně tím, že se mísila komika s vážnou tématikou. I skutečný život je totiž plný veselých i smutných chvil. ~(4,0)~ ()