Potíže s Harrym

• USA The Trouble with Harry (více)

Jakéže jsou Potíže s Harrym? Faktem je, že Harry je mrtev, ale přestože tato skutečnost nikomu příliš nevadí, všichni se cítí být vinni. Poté, co je s typickým Hitchcockovským humorem tělo několikrát vykopáno a milostné vztahy mezi hlavními postavami se rozhoří, pravá příčina smrti je odhalena a s Harrym už potíže nikdo nemá. Film nabízí příjemnou zábavu a mnohé překvapí svou odlišností od děl, na která jsme od tohoto mistra napětí zvyklí. (Magic Box)

Hanys_

Dost zvláštní Hitch v komedii, která boužel příliš nebaví, navíc ani nějakým napětím zrovna snímek neoplývá. Od Hitche jsem určitě čekal víc...4,5/10 ()

MacGuffin

Cameo - ve filmu vystupuje bohatý muž, který později koupí od Sama Marlowese obrazy. Když poprvé zastaví v městečku, aby si obrazy prohlédl, prochází mistr za jeho autem. (21. minuta) ()

F.W.Colqhoun

He looked exactly the same when he was alive, only he was vertical. Tak jako v Bergmanově komedii musí jít o Boha, smrt a další bezútěšná, z větší části hypotetická témata (tedy stejné věci jako v Pramenu panny nebo Hodině vlků, které mají komediální vrstvu velmi tenkou), Hitchcock musí mít stůj co stůj naprosto konkrétní mrtvolu. Tvůrčí problém tentokrát představoval najít postavu, jejíž skon ve výsledku každého rozveselí. V tom, a nejen v tom, Hitchcock uspěl, byť spíše ve vztahu k sobě, nikoliv divákům - viz dobové komerční výsledky a divácké reakce. Všechny Hitchcockovy obvyklé kvality a obsese jsou přítomny, jen se ocitly ve značně změněných žánrových podmínkách - zločin není rámován napětím, nýbrž bezmála sitcomovým tlacháním, lascivním a černým humorem a bukolickou atmosférou vermontského podzimu. Kdo se na rozdíl od dobového publika dokáže přenést přes očekávání (třeba i s odstupem času jako já), bude tímto mile funerálním dílkem potěšen. Bury Harry. ()

Anderas

Já rozhodně oceňuji, že Hitchcock se nezalekl ani jemu ne tak docela příbuzných témat (i když tedy mrtvoly k nalezení i zde) a pokusil se o trochu černého humoru, leč ve filmech kde se o něj prvoplánově nesnaží podle mě vyniká mnohem lépe. Harry je místy velmi vtipný, většinou ale pouze lehce úsměvný a možná dost málo černý. Ale co, příjemní herci a spousta nadsázky a absurdit vás dostanou stejně. ()

Disease

Výlet do komediálního žánru se panu Alfredovi příliš nepovedl. I když jsou přítomné jeho filmařské grify, scénář jako sled komediálních výstupů nezakryje svoji chatrnost... ()

Honzeek95

Viděl jsem zrestaurovanou barevnou verzi a byla to naprostá fantazie pro oko. Kvalita, která neměla daleko od dnešních filmů. Samotný film ale strádá na slabém scénáři, který by zasluhoval lepší pointu a spletitější děj. ()

efko

Prekvapenie. To bol ten pocit, ktorý som mal bezprostredne po zhliadnutí tohto filmu. Hitchovi, ktorému často nadávajú do "majstra napätia", sa podarilo natočiť výbornú komédiu prešpikovanú čiernočiernym humorom... ()

Spectre

Tento film je síce veľmi milá a pohodová čierna komédia, avšak už len kvôli tomu, že to točil Hitch nemôžem dať viac než 4* ()

KatRi

K pěti hvězdičkám chybí tomuto Hitchcokovi jen malý krůček, možná dva...kdyby scénář nebyl k závěru natolik rozvleklý a neustále opakující jeden motiv až do absurdna, kdy už to není vtipné, ale spíše únavné. Scéna "Jak klouček měnil a měnil aneb jak vás může pobavit zastřelený králíček" naprosto špičková, jednoznačně nejlepší z celého filmu. Hláška za hláškou. ()

Mikino00

Specifický černý humor provázející celý film, se bohužel po 40 minutách omrzí a tak nějak jsem čekal kdy to skončí, protože mimo specifického humoru a mladé McLaine nemá film moc co nabídnout. ()

Emzet

Komedie od Hitchcocka? To bych věru nečekal! Humor JE pravda trochu černější, ale komu to vadí, že? A když už se úchylně neusmíváte na stálým vykopáváním/zakopáváním mrtvoly, pořád jsou zde dobří herci a příjemná venkovská atmosféra. Takže opět plný počet, tak jako skoro vždycky u Hitche... ()

hemul

Komik vždy dokáže zahrať aj vážnu dramatickú postavu. Dôkazov máme veľa, od Chaplina až po Satinského. Naopak to už nefunguje. Filmom Potíže s HArrym Hitchcock ukázal, že je v prvom rade komik, srandista, ktorému pri filmoch ide o zábavu. Dobré umenie, ako vravel Satinsky, nepoučuje, neusmerňuje, iba tak jemne pinkne. Tento film, a Hitchcock en gros, je takym umenim. Je veľmi zábavný, aj keď straší. A to nie je bežná vec u filmov, je to výnimka, lebo mám pocit, že väčšina filmov ma práve že chce poučovať a usmerňovať. Viac takýchto pinknutí keby bolo. ()

Tumáš

Opravdu velice vtipná podívaná, která s přehledem zastíní současné komedie 9/10. ***** Zajímavosti: Alfred Hitchcock se tu objeví ve 21. minutě, když prochází kolem limuzíny muže, co si prohlíží obrazy. +++ Hitchcock koupil práva k originální novele anonymně za 11 000 dolarů. +++ První film, kde hrála Shirley MacLaine +++ Pro Hitchcocka to byl jeden z jeho nejlepších filmů +++ Hudbu složil Bernard Herrmann, pro kterého tímto začala dlouholetá spolupráce s Alfredem. +++ Harry byl během filmu čtyřikrát zakopán. +++ Hitchcock trval na tom, že Harry bude pravý herec a ne figurína. Vybral Philipa Truexe. + Části hudby pro film byly vybrány z Herrmannovy skladby pro rádio nazvané Crime Classics, +++ Během natáčení spadla těžká kamera Technicolor vážící 500lbs těsně vedle Hitchcocka. ()

GOREGASM

Od Hitche jsem toho zatím moc neviděl, or to je lepší jít do každého jeho dalšího filmu s absolutní neznalostí, o co vlastně půjde. The Trouble With Harry je toho dokonalým příkladem, protože takhle v kontextu s rokem vzniku švihlou variaci na téma "jak se zbavit mrtvoly" by nepředpověděl ani Nostradamus. Člověk čeká na daný rok opravdu konzervativnější, méně odvážné filmy, ale to by nesměl točit pan Hitchcock, který opravdu zoral filmový celuloid k nepoznání a tahle černohumorná asi komedie je toho důkazem. Mě dojem z tohodle trochu jiného Hitche dozrál v hlavě až za dva dny a musím tleskat vestoje, protože třikrát pohřbít a vykopat jednu postavu během 99 minut se nevidí každý den. Barevná paleta snímku je pak samostatnou kapitolou zážitku. 100% ()

Walter_Mitty

Jít do tohoto filmu naslepo může být zprvu trochu šok. Nejde úplně o klasického Hitchcocka plného napětí a mysteriózních prvků, jako spíš o absurdní drama, které je podtrženo úžasným vizuálem – tak krásně vyobrazený podzim se jen tak nevidí. Film nám ukazuje nejen režisérův černý humor, se kterým opravdu nešetří, ale také pozoruhodnou hru s macguffinem. Třešničkou na dortu je pak závěr, který nás vrací opět na začátek, protože jak říká Arnie: zítra je vlastně včera. ()

misiiik

Zname prostredie a zapletka, avsak na Hitchcocka netradicny pribeh a atmsofera. Rozkosna! Shirley vyvysuje film nad bezny priemer. ()

Biopler

Malá komorná komédia, ktorá ma ničím zvláštnym neprekvapila, herci podpriemerní a nebyť toho, že je snímok natočený na krásnom anglickom vidieku počas jesene, tak ani mi nejako neutkvie v pamäti. ()

tranquill

"Manželství je příjemný způsob, jak strávit zimu." Je tam docela dost vtipných dialogů, ale úroveň této černé komedie kolísá. ()