Sedm divů Brazílie

• Velká Británie Seven Wonders of Brazil
Velká Británie, 2014, 55 min

Režie:

Faris Kermani

Brazílie – největší jihoamerická země. Domov nejrozlehlejšího deštného pralesa na Zemi a nejhustšího říčního systému. Země proslulá sluncem, mořem a sambou. Stát s jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik světa. Nicméně kvapný růst se promítl i na stupňující se nerovnosti příjmů a majetku. Navzdory řadě protestů se zde pořádalo fotbalové mistrovství světa a v roce 2016 letní olympiáda. Fotbal je pro Brazilce národní kult, ovšem tato země vyznává i další, mnohem starší náboženství. Téměř před pěti sty lety ho tu zavedli Portugalci. Brazílie je druhou nejlidnatější křesťanskou zemí – hned po Spojených státech. Zatímco v Británii návštěvnost svatostánků po desetiletí strmě klesá, v Brazílii je tomu přesně naopak. Průvodcem dokumentu je Robert Beckford. (Česká televize)

Martrix

Kdo čekal sedm přírodních divů, bude notně zklamaný. Celý dokument je zaměřený na různá náboženství a jejich vzájemnou fůzi. Užijete si i architekturu...opět související se svatostánky, katedrálami, kostely. Přesto, nebo možná právě proto, je to dokument zajímavý a vypovídá o Brazílii a její obyvatelích mnohé. Sám jsem překvapený, jak mě to nakonec zaujalo. A tak to má být. ()