Šťastnou cestu

(festivalový název)
  • Tchaj-wan Yi lu shun feng (více)

Na Dow je mladistvý delikvent, který celý život lhal, kradl a vyváděl hlouposti. Nyní se však rozhodl dát se na správnou cestu a přijme práci kurýra. Jeho první úkol je jednoduchý. Má si večer vzít taxík, doručit balíček blízkému příteli svého šéfa a vrátit se stejným taxíkem. Ve skutečnosti ale záhy zjistí, že doručuje prvotřídní heroin. Na Dow se po určitém zdráhání rozhodne najmout ojetý vůz bezstarostného taxikáře Old Xua, původem z Hongkongu, který se na Tchaj-wan přistěhoval před 25 lety a pak už ze setrvačnosti zůstal. Dowúv plán začít žít spořádaným životem a Old Xuúva touha po poklidném životě se zhroutí, když je napadne mafiánská banda. Drogy jim ukradnou a oba jsou drženi jako rukojmí v kufru auta. (Festival tchajwanského filmu)

kaylin

I kdybych se měl na snímek podívat jen kvůli té jedné scéně, kde se ruční pilou prořezává helma, stačilo by to. Tohle je tak šílená scéna, která se mi vryla do paměti, že se to mnohým filmům nepovede jako celkům. Syrové, drsné, dramatické, jednoduše dobře natočené s příběhem, který není skvělý, ale má dobré prvky. ()