Divočinou Aljašky

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2016, 25 min

Naše šestičlenná výprava strávila v létě 6 týdnů na Aljašce v Národním parku Gates of the Artcic 300 km za polárním kruhem. Pokusili jsme se překročit kontinentální rozvodí a splout řeku Alatna river, protékající divočinou bez cest, lidí či signálu. Ptáš se, jaká je Aljaška? Krásná, divoká, nekonečná, neúprosná, přitažlivá a zároveň budící respekt. Ani celý slovník by nestačil na to vyjádřit její krásu. Někdo kdysi řekl, že na Aljašce je ticho nejhlasitější. A měl pravdu. Zdánlivé ticho a klid skrývají na každém kroku nelítostný boj o život. Dovolili jsme si nahlédnout za roušku ticha a ten boj chvíli pozorovat. Mysleli jsme, že se pokocháme a vrátíme se domů. Něco jsme si ale sebou přivezli. Něco v nás se změnilo. Něco, co nepřehluší ani ten nejhlasitější ruch měst, co neschová ani ta nejvšednější rutina našich životů. A o to "něco" se s Tebou chceme podělit.
Pojď s námi nakouknout za ten závoj ticha. Ukážeme Ti místa, kde se čas nepočítá na dny, hodiny ani minuty, ale na bušení srdce, na nádechy a výdechy, na poryvy větru, na vlny v řece... Uvidíš, jak přenášíme věci přes rozvodí, splouváme peřeje, pozorujeme medvědy, pečeme chleba ve vlastní peci, nebo jak stavíme a plujeme na vlastní plachetnici, to vše uprostřed divočiny 500 km od nejbližší civilizace! (Mezinárodní festival outdoorových filmů)