Gerard Depardieu ochutnává Evropu

• Francie Bon Appetit: Gerard Depardieu’s Europe (více)

Série(3) / Epizody(16)

Gérard Depardieu, jeden z nejslavnějších francouzských filmových herců, je po celý život provázen nadšenou láskou ke kulinářskému umění, která v jeho životě soupeří s neméně silnou vášní pro biograf. Připojte se k němu na jeho okružní cestě, na které v různých evropských regionech od Bavorska po Bretagne hledá lokální speciality, identitu a historii. Gérard Depardieu zve všechny diváky, aby ho následovali na jeho grandiózní kulinářské pouti po Evropě. Jeho mise je nelehká; chce najít nejčerstvější ústřice a nejlepší a nejzralejší sýr. Mezitím ochutnává lososy z přírodních vod, měkounké hovězí maso, domácí vína a jiné speciální krajové pochoutky. Jako společníka má s sebou kuchařského mistra Laurenta Audiota, s kterým se přátelí už dvacet let a za tu dobu s ním zažil mnoho nezapomenutelných gastronomických radostí. Proto není divu, že na začátku své společné cesty doufají, že se mohou těšit na nová neobvyklá dobrodružství. (TV Paprika)

Kontryhelka

Viděno na TV Paprika. Gerard Depardieu ochutnává Evropu. Mně se pořad líbil. Ráda jsem se podívala na různé kouty Evropy, jak se vaří a na krajinu. Gerard je takové vypasené prasátko, co by snědlo i vlastní matku, ale je to pořád roztomilý hromotluk,který stále umí rozdat radost i navzdory tragédii,která jeho rodinu postihla. Jeho láska k jídlu a vaření nás zavede do několika zemí Evropy,včetně jeho rodné Francie. Uvidíme tradiční jídla, zavede nás i do výrobny sýrů, výrobny parmské šunky i do výrobny nejlepší a nejžádanější šunky v Paříži. Tyhle podniky mají dlouholetou rodinnou tradici. A je zajímavé poslouchat a vidět s jakou láskou po mnoho generací tito lidé svoji práci dělají a práce svých předků si cení. A dělají vše poctivě. Poslední díl mně překvapil, že je z Maroka.Nevím proč,když to není Evropa. Nebylo to nic extra, nevím co tím chtěl Gerard říci. ()