Pingu ve městě

• Japonsko Pingu in the City (více)
Animovaný / Komedie / Rodinný

Otmar Gutmann (kniha)

Hudba:

Ken Arai

Rjóta Iwasaki

Zvědavý tučňáček Pingu se s celou rodinou přestěhuje z vesničky do velkoměsta. Setkává se s mnoha dalšími tučňáky, kteří mají zajímavá zaměstnání. Snaží se jim pomáhat, ale jeho rošťárny mu občas dokážou pěkně zatopit. (HBO Max)

TomX2

Legendárna ikonická postavička Pingu sa z malej ľadovej krajinky presúva do veľkomesta, kde sa stretáva s rôznymi novými povolaniami, o ktorých v živote nepočul a snaží sa im tak prispôsobiť a taktiež niečomu novému priučiť. Každou zvládnutou prácou (od pekára, cez poštára až po futbalistu) naberá nové skúsenosti a vedomosti a zároveň tak rozvíja charakter. Kvôli jeho zvedavosti a kreativite sa často dostáva do trápnych situácií, ktoré však vždy skončia zábavne. Japonci seriálu stále zachovávajú roztomilosť a hravosť, akú mala aj pôvodná švajčiarska séria a zároveň jej pridávajú niečo nové a špecifické pre ich kultúru. Seriál je modernejší, v istých veciach rozsiahlejší a občas aj situačne vtipný, avšak zároveň nie je tak rozprávkovo kúzelný ako ten originálny a v pokročilejšom veku ani zďaleka tak vtipný (pôvodný seriál naopak ocenil jak detský divák, tak aj dospelý). Našťastie má každá časť niečo do seba a každá má v sebe trochu originality a kreativity, ale na epizódy z poštárskeho, kvetinárskeho, športového alebo stavbárskeho prostredia sa mi nepozeralo až tak príjemne, ako tie z vedeckého a kuchárskeho. Avšak keď sa všetky tieto časti akýmsi spôsobom prepoja, ako celok všetko drží silnejšie a práve tieto epizódy sa aspoň čiastočne blížia k tým starším a dokážu mi vyčariť úsmev aj na tvári. Nakoniec tomu dávam dve hviezdy, ktorými ale nechcem ľudí od seriálu odradiť a označiť ho ako zlý (naopak, malým deťom sa to bude dozaista páčiť, byť nie tak veľmi, ako pôvodný seriál z r. 1986). Len skrátka presnejšie vystihujú môj osobný dojem a taktiež aj kvalitu celého diela. ()