Shuai gui qiao qiang jiao

• Hongkong 衰鬼撬牆腳 (více)
všechny plakáty

Lacike

David (Anthony Chan) je duch, ktorý zomrel ako panic a tak mu hrozí, že ak sa do nejakej doby nepomiluje s pannou, tak skončí v pekle. A tak si vyhliadne za obeť krásku Lisu (Man-Gwan Wong), ktorá je zasnúbená s Landalom (Richard Ng). Nasťahuje sa do bytu vedľa nej a začne nekonečná séria bláznivých situácii, v ktorých sa snaží prebrať Lisu Landalovi. Popritom sa David vydáva aj za svojho bláznivého brata, aby odlákal z cesty koketnú sestru Lisy, Mimi (Yin Szema ) ktorá sa mu neustále pletie pod nohy. Výsledkom je typická fantasy komédia od Ricky Laua. Kto má napozeranú jeho sériu Mr. Vampire, tak vie čo má čakať. Len hopkajúcich upírov nahradil zákerný duch - panic, ktorý si nie a nie vrznúť. Vyústenie filmu je férové pre všetky strany. Ako vždy najviac exceluje Richard Ng, ktorý sa snaží ochrániť svoju snúbenicu a popritom ju konečne dostať do postele. Miestami jeho snaženie pripomína scénky zo série Lucky Stars. Dočkáme sa aj viacerých síce zastaralých, ale roztomilých praktických trikov, čo ma vždy baví viac ako CGI. Úplne čisté 4 hviezdy to nie sú. Mohlo to byť ešte vtipnejšie, ale tri hviezdy sa mi zdajú málo a asi som mal dobrú náladu alebo čo, ale zabavil som sa dobre. 7/10. ()