Mafie

• Itálie Arrivederci amore, ciao (více)

Giorgio Pellegrini, bývalý levicový aktivista a terorista uprchl před spravedlností do Střední Ameriky, kde bojoval spolu s místními partyzány. O patnáct let později má už po krk života v džungli a rozhodne se vrátit do Itálie. Zde chce vést pohodlný život a realizovat svůj sen být "úctyhodným" občanem. Cesta k tomuto cíli je ale dlážděná krádežemi, kuplířstvím, drogami, loupeží a vraždou... (oficiální text distributora)

Shanen29

Celkem povedený snímek Soavio s M.Placidem,který se proslavil v mafiánské sáze Chobotnice jako komisař Corrado Cattani z roku 1984.Trochu mě sice mate název MAFIE,ale budiž.Soavi sice odvedl svou práci,ale žánr horor je mu podstatně bližší.Zpracování filmů o mafii necháme jiným esům s touto tématikou.Mario Puzo by moc velkou radost neměl. ()

angel.CZ

Spousty podobných filmů jsem už viděl,ale tenhle mě něčím zaujal nevím jestli to bylo hudbou, herci či dalšími faktory, nejspíš ale Italie ()

CrazymanM

Nechápu ten název,Mafie,to je dost zavádějící.Divnej film,který mě jaksi příliš nenadchl,ale musím uznat,že Giorgio byl slušnej psychopat a hajzl. ()

DonBraso

Celý jsem to čekal naprosto jiný a on z toho byl guláš a to doslova.Přesto nevím proč,ale právě proto,že to bylo takhle natočený,tak to mělo příchuť v pravdě zajímavou.Scenář nedokáže držet při sobě,jakoby režisér chtěl natočit svojí vizi,ale nevěděl jak se hejbnout z místa.Což vo to,postavy jsou tu skvělé a samozřejmě Placido je už záruka.Jako chlapa určitě upoutala Isabella Ferrari.No asi takhle.O mafii to tak úplně není,ale dá se to tak nazvat.On doopravdy ten začátek se zbytečně kouše do zadele,než konečně oba hlavní aktéři dostanou a hlavně Placido svůj prostor.Najednou ta nezávislá chemie jak nejde úplně na ruku,tak má něco do sebe.Celkově je zde prostě jakýsi rukopis,jak je film natočen.Trochu zvyku ve střizích a je člověk jako doma,nic co by mě hrozně štvalo.Bohužel místama děj vážně trčí ve směsi zbytečné a konec je fakt zabitej,ale doslova.Jsem tedy ještě neviděl aby romantika končila v konci filmu.Bohužel tenhle nepořádek se mohl udělat mnohem lépe a nějaká posloupnost děje by určitě neškodila,jinak spokojen na horší čtýřu. ()

Carnosaurus

Možná je to rouhání, ale troufám si říct, že se jedná o nejlepší Soaviho film. Přinejmenším nejdospělejší. Scénář je naprosto strhující a nepředvídatelný. Děj sere na všechny scénaristické šablony. Po filmové stránce se jedná o naprostý skvost. Hlavně práce s kamerou. Klasické jízdy z ruky, které známe z italských osmdesátkových hororů. Jeřábové eskapády a nezvyklé úhly některých záběrů nám dávají jasně najevo, že tohle je 100% Soavi i když tentokrát v jiném rybníčku. Bál jsem se, že se v něm utopí, ale on si plave jako štika. Je radost sledovat hororového masakrátora drtit gangsterský žánr s absolutním přehledem a grácií. Drsná atmosféra, nekompromisní násilí, ale hlavně skvělá filmařina. ()

Slimaca

Musím říct, že jsem při hodnocení Mafie trochu rozpolcený... Na jednu stranu je tu stylový a precizně zvládnutý scénář a skvělé herectví, na straně druhé se chvílemi děj táhne jak jedová slina otrávené snoubenky. Nemůžu sice říct, že bych se vysloveně nudil, ale osobně preferuji trošku svižnější tempo. 55% ()

moorks

Docela povedené filmové vyprávění o tom, jak se dostat z problémů a jít za svým za každou cenu. Výborně se hodící do dnešní doby! ()

chlievik

Film, kde dej nie je vôbec viditeľný, snáď jediný šok je to, ako sa film skončí, tá posledná scéna je síce krutá, ale takto presne asi aj mala byť zobrazená. Chce sa tým povedať, že ľudia, ktorí majú takú minulosť ako on, sa nikdy nezmenia, minulosť ich vždy dobehne, odvždy sú takí - tvár Diabla sa nikdy nezmení. A je to aj varovanie pre všetky naivky, ktoré si myslia, že vášeň lásky niečo zmení, vášeň nič nezmení. Zlo zostane vždy zlom. K filmu toľko, že celá prvá polovica filmu je tmavá, takmer žiadna svetlá farebná scéna, film je vizuálne katastrofálny a nevyvážený. Dialógy sú pomerne zaostalé a jednotvárne. Najmä v tej mafiánskej prvej časti. Pokus o Placidovu zainteresovanosť vo filme v snahe zvýšiť kvality nedosiahli prakticky žiadny efekt. A dej? Taký, že len aby nejaký bol. Navyše scény plné nezmyselných extempore, scény v bordeli bez toho, aby sa divákovi vysvetlilo, čo majú tieto scény s filmom a dejom spoločné. Nezmyselný "vzťah" s tou manželkou toho návštevníka bordelu, čiže jeho kamaráta, nezmyselná zápletka splácania dlhov, zbytočná vsuvka vydierania. Celý film najprv 4 minúty filmu niekde v Južnej Amerike, potom slabé vydieranie už v Taliansku, potom jedna slabá krádež, slabá prestrelka, sem tam výbuch z pamäti toho revolucionára bez vysvetlenia, totálne film množstva extempore bez následnosti a priam bez vkusu. Film bez akéhokoľvek logicky vysadeného deja, vypracovanie sa hlavného herca na post počestného občana bez kauzálnych krokov, proste všetko bez deja. Jediné čo ma oslnilo je krása herečky Alina Nedelea. Herec určite nesympatický. A názov film jedine v taliančine dobrý, inak preklad Mafie? Robíte si srandu? Bezúhonný vrah? Prečo? Goodbye kiss? Prečo v každej reči je tam iný názov? Jak u debilov. Jediné čo by som vysadil je to, že je to trošku realistickejšia snímka, ale aj tá je zle natočená, dalo sa lepšie to zobraziť, najmä v deji, dialógoch aj vizuálne. ()

Leila75

Dobrá gangsterka s vynikajícím záporňákem v podání,pro mě do téhle doby neznámého A.Bonni.Zařadil se mezi mojí topku záporňáků hned za J.Bardema.Příjemné italské osvěžení,konečně,Ti,kteří jsou hnízdem mafie,natočili film na úrovni a nemusí se stydět. ()

jjemi

Výpověď frustrovaného muže, později chladného a cílevědomého grázla, o jeho cestě za štěstím. Giorgo si nic nenalhává, ví kdo je a nestydí se za to. Sám komentuje své činy a pocity. Děj dotvářejí působivé záběry - spíš obrazy, které jsou za všechna slova. Je se opravdu na co dívat. (Název Mafie - naprosto zavádějící.) ()