Epizody(6)

Když z vesnice poblíž lesů v Ardenách zmizí dospívající dívka, místní policie začne spolu se starostlivou učitelkou odkrývat síť znepokojujících tajemství. (Netflix)

Dave Lister

Skvělá a napínavá minisérie Hvozd, je francouzskou produkcí na Netflixu. Další z povedených minisérii, která opravdu šlape. Šestidílný počin, který vás nenechá vydechnout. ()

FIAT 500

Tohle se Francouzům hodně povedlo. V první polovině, kde hraje velkou roli onen tajemný les z názvu seriálu, mi to silně připomínalo Akta X. Mysteriózní nádech sice ve druhé polovině, jak se daří rozplétat děj a zjišťovat více o mládí jinak záhadné učitelky Eve, postupně mizí, nicméně o to více nastupuje kvalitní krimi zápletka, která naštěstí nenajde rozuzlení až téměř do konce. Samotný konec, bohužel, trochu natahovaný a zbytečně moc klišoidní, tady si mohli dát tvůrci trochu práci s originálnějším zakončením. I v průběhu děje se objeví několik nejasností a nelogičností, které ale pohltily ony ardenské lesy, skrývající nejedno děsivé tajemství. Malé plus za to, že jsem po dlouhé době narazil Émilliena ze série Taxi, ačkoliv jeho role tady je všechno, jen ne komická. Celkově za 4* a klidně bych si dal něco podobného znova. ()

Toshio

Možná to je spíš na lepší 4* než 5*, ale musím trochu přilepšit, když teď stabilně hodnotím ty sračky z Netflixu jednou hvězdou nebo odpadem. Toto má děj, sympatické postavy, jejich chování víceméně logické, napětí, emoce...to u seriálu z Neflixu musí stačit. ()

Najt

Výborné francouzské kriminální drama. Z nenápadného a pomalého rozjezdu se vyklube nadupaná kriminální jízda a hon na vraha a pátrání po 3 zmizelých děvčatech. Z prvotních obav o herecké výkony se postupem času stala jistota a nakonec lze říci, že se jedná o skvěle natočenou i zahranou, zajímavou, kriminální jízdu s povedeným příběhem. Tohle s čistým svědomím lze doporučit. ()

Stillborn83

Trochu nechápem pomerne vysoké hodnotenia, nielen tu na ČSFD, ale aj na IMDB. Ale poďme pekne poporiadku. Príbeh by bol aj celkom zaujímavý, avšak začal byť zbytočne prekombinovaný, niekedy som mal pocit, že tie tajomstvá obyvateľov dediny sú príliš nasilu strkané do deja. Celkovo to po scenáristickej stránke dosť škrípe a stojí na slabých základoch. Francúzska polícia sa ukázala ako úplne neschopná. Na prípade by istotne nepokračovala policajtka, ktorej manžel je podozrivý a navyše jej uniesli dcéru. Na môj vkus tu bolo až príliš mnoho nelogických vecí...   Čo škrípe je nepochybne aj výkon Suzanne Clément ako policajtky Virginie. Najskôr z nej bola typická dedinčanka, čo ohovára kadekoho, potom naivka, potom tvrdá policajtka. A pri všetkej úcte k herečke, hrala to otrasne, úplne ma iritovala. Veľmi uveriteľný nebol ani výkon taxikárskeho Emiliéna alias Frédérica Diefenthala. Celkovo tomu chýbala atmosféra, ale asi som len rozmaznaný zo severských kriminálok. Za plusy považujem prostredie, v ktorom sa seriál odohráva a Alexia Barlier (naveľa).   Toto má ďaleko od kvality povestných francúzskych kriminálok. Uznávam, že potenciál to malo, ale vôbec to nevyšlo. Škoda. ()

iz67

Na Francouze překvapivě dobrý. Samozřejmě to má pár hluchých míst, ale nechat to v rozsahu 6 dílů bylo správně rozhodnutí, takže si to docela udrželo napětí. ()

DJ Kritik

Bol som nadmieru spokojný  s týmto seriálom, V šiestich epizódach vyrozpráva napínavým spôsobom pátranie po stratených dievčatách s tým, že sa tu odkryjú aj tajomstvá z minulosti. ()

B3n

Podivne napísané niektoré hlavné postavy tomu veľmi uberajú na autentickosti. Celý čas som si kládol otázku, či tá polícia má byť nejaká paródia na policajnú prácu, či to má byť nejaký žart. Za každú cenu tlačiť na scénaristickú pílu sa neoplatí. No a samozrejme ani tu nesmú chýbať nafúkaní, sebavedomí a večne nasratí teenageri, nenávidiaci svet dospelých. A nejaký ten deviant, tu našťastie iba okrajovo. Podprahový odkaz ovciam - nemajte deti, vidíte, aká je s nimi starosť. Za toto násilné programovanie dávam o niečo horšie hodnotenie. Nenáročný fanúšik komerčných televízií si ale určite príde na svoje a bude ešte o dvadsať rokov rozprávať, akú zaujímavú a napínavú kriminálku videl. ()

VLADEK

Nechal jsem se zlákat hodnocením, komentáři a „evropskou tvorbou“, ale ze seriálu se vyklubalo to nejhorší, co jsem v letošním roce viděl, a do toho počítám i českou tvorbu. Musím opravit hodnocení u jednoho z dílů – je to MNOHEM horší než velká část česká televizních „krimi“ seriálů. Drolí se všechno, jak scénář, tak doslova ubohý televizní střih, tak příšerné herecké výkony všech. Francouzi prostě asi museli za každou cenu nacpat do Netflixu vlastní tvorbu. Tajemný les žádnou zásadní roli v seriálu obrazově nehraje, opakují se nějaké závěry z lesa a pak recyklované záběry z dronů. Klišé stříkají ze všech stran jako průjem. Zaměňovat pomatenost za záhadnost je myslím znakem dnešní doby. A to, že tím hlavním úchylem je ŘEDITEL ŠKOLY je okatě naznačeno několika záběry už v prvním díle. A bohužel i amatérské české titulky od „Jethra“ jsou nepovedené. Tomuhle se doporučuji obloukem vyhnout. ()

Saxos

S01E01-06. Díky závěru jsem musel trochu ubrat. Jsou to ale hodně silné 3☆☆☆. Hlavní lump byl vyobrazen spíš, jak vesnický moula. Víc raději nevyžvaním. Závěr: doporučuji. ()

kokofek

Mám ráda francouze a jejich specifickou atmosféru. Tentokrát vesnickou s postavami,které mají své tajemství a přitom se vlastně podobají všem ostatním vesničanům na celém světě. ()

bonovox

Kvalitná francúzska krimi séria. Dobre napísaná a vymyslená aj keď k dokonalosti chýba predsa len trochu viacej invencie a možno menej náhod v deji. 70% ()

Zuzato

Nebylo to špatné. Jediné, co tomu ubližuje je to, že aby se učinilo emocionálnímu působení zadost, tak na úkor logiky je zainteresovaná strana neustálé v centru vyšetřování. Navíc Virginie (Sazanne Clément) je nejslabší článek. Pokud u seriálu vypnete a nebude se přespříliš zabývat motivacemi a logikou, dostane slušnou 3,5 hvezdičkovou detektivku. ()

Kozlowski8

Velice vydařená krimisérie o pátrání po dívce, zmizelé v ardenských lesích. Na případ se postupně nabalují další souvislosti a příběhy jednotlivých postav. Děj a všechny důležité postavy v něm jsou velmi dobře rozvinuté a vyprávění je velice zajímavé, poutavé a záživné. Skvělá je také navozená atmosféra městečka, obklopeného lesy, s lehkým nádechem mysteriózna a tajemna a nelze nepochválit rovněž výborné herce. Momenty, kdy lehce haprovala logika, by se jistě našly, ale nebylo jich mnoho a nebyly do očí bijící. Seriál, který mi velice sedl a moc mne bavil. 80 %. ()