Frigo na mašině

• USA The General (více)

Víteček

Samo o sobě spíše na 4* hvězdičky, protože je to někdy až zbytečně natahované a obsahuje to hlušší místa, ale je potřeba ocenit dobu vzniku a sním spojené Keatonovy nápady, ale hlavně jeho výkony a jejich provedení. Nemá to takovou myšlenku, jako ty nejuznávanější Chaplinovy filmy, ale takový geniální kaskadérský výkon se jen tak nevidí. Stejně mi ale trochu více sedí Keatonovy kratší díla. Jak Chaplin vynikne spíše ve filmech, než ve svých, obvykle dosti schematických groteskách, tak Keatonovi spíše sluší délka okolo dvaceti až třiceti minut. ()

Brucey

Ja osobne žeriem Busterove krátkometrážne grotesky. A tu som očakával tiež grotesku, iba s dlhšou stopážou. Miesto toho som dostal film s umiernenejším humorom, jednoduchým príbehom a zápletkou, plus pár vojnových scén. A že ma to bavilo! Navyše za tú vojnu by som minimálne jednu hviezdičku pridal, pretože sa jedná o jedno z najviac atmosférických zobrazení US Občianskej vojny, aké som mal šancu vidieť! Síce ma mierne sralo, že Buster bol na strane Konfederácie, ale to som prekusol. Skrátka, The General je dôkaz, že aj groteska je filmové umenie ako každé iné a môže fungovať aj v spojení s odlišnými žánrami. ()

greppi

K této grotesce jsem se dostal velkou náhodou. Překvapuje mě, že není tak známá, ikdyž je ze všech Frigovek asi ta nejznámější. Nemají na ni ani nejlepší filmy Charlieho Chaplina. Na výrobu filmu se spotřebovalo na tehdejší dobu nemalé množství peněz a jak už zde někdo napsal obsahuje nejdražší scénu celé éry němého filmu. Taky se nepracuje s žádnými modely nebo hračkami. Všechno to jsou skutečné mašiny ve velikosti 1:1. Tenhle film je ale hlavně o legraci a já vám ho vřele doporučuji. ()

koryanna

Bister Keaton jasně dokázal, že aby byl film poutavý nemusí být zrovna přehlcen prázdnými dialogy o počasí. Bohatě stačí mít talent herecký , ale především mimický. Ráda bych ještě vyzdvihla scénu, kde Frigo krade lokomotivu vojákům, to myslím nepobavilo jen hodně otrlé diváky.)! ()

Alex71

Je to dobrý film plný veselých momentů. Buster Keaton je skvělý a jeho kaskadérské kousky jsou dechberoucí. Příběh je na dobu němého filmu celkem zajímavý a trochu i složitější. Tento film si zaslouží být nikdy nezapomenut. ()

Desmi

Věřím, že ve středověku to musel bejt šlágr, ale v dnešní době je to nekoukatelný stejně jako Chaplin (no, ten je snad ještě strašlivější). Mimochodem proč ty herci vypadali jak zombíci? Ty zarudlý vpadlý oči.. hnus. V muzeu kinematografie tohleto asi bude mít místo, ale jeden z top filmů ??? =) To nemyslíte vážně.. ()

Foogas

Lepší podívaná jak některé Chaplinovky. Fenomenální soundtrack v podání Joea Hisaishiho a jeho tokijského orchestru. Celkově však průměr. Přesně jak řiká PéťaPanů, Buster Keaton je na kolejích ďábel, na zemi jen tragický klaun. ()

PTuranyi

Celkom dobrá groteska, ktorá sa neuspokojila s pár protagonistami ale rozbalila to vo veľkom. Frigove gagy zrejme už dnes nevyvolajú salvy smiechu ale úsmev určite vyčarujú. Samotný film je pohodový a na zábavu sa netlačí za každú cenu. ()

Fanfán

Vskutku, ačkoliv němý film, jeden z nejlepších , který jsem kdy viděl. A to je teprve moje první setkání s Busterem, tak se těším na další... ()

Ag.Sournamek

najlepšia akčná komédia, aká kedy bola natočená... resp.: najlepšia akčná romantická historická vojnová komédia, aby sme boli presní ()

A.D.1959

Frigo na mašine, to je úžasná nostalgia v starom kine rodného mestečka v Revúcej , ktoré bolo predtým mestským hotelom. Film je absolute top zo sveta grotesky , ktorý súdruhovia blahosklonne pustili do distribúcie kín, ale môžem sa mýliť. ()

Jurcekk

Mne to prišlo ako dobrodružný historický veľkofilm s prostáčikom šťastlivcom v hlavnej úlohe. Ale predávať to ako komédiu ??? ()

kla_ra

Kouzelné. Nenapadlo by mě, kolik se toho s lokomotivou dá vymyslet, také jsem velký fanoušek všelijakých dobových triků, jako je strhávání telegraních sloupů na útěku :) Obsahuje také výtečný efekt bouřky! Doteď jsem nevěděla, že existují i jiné styly grotesky, než je Pokropený kropič... ()

PoprockCZ

„There were two loves in his life. His engine and… /a photo of the girl/.“ Geniální záběry viz. Frigo sedící na ose vlakového kola, která se s ním otáčí, když vlak pomalu jede. Pěkné. ()

kotrlak

Za komára dávala na Silvestra televize výběr z grotesek a často se tam objevil kousek z tohodle dílka. Nic moc tehdy, Stan and Ollie ho s prstem v nose převálcovali. Až ted' jsem viděl úplnou náhdou celej film a byl jsem hodně překvapenej jaká je to po všech stránkách bomba filmařina. Speciálně výprava (to jsem vůbec nečekal) a to jak je film akční. Buster Keaton at his BEST! ()