Kolem nás

(studentský film)
  • angličtina Around us (festivalový název)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Dokumentární
Česko, 2017, 7 min

Svérázná výpověď o dnešním světě z pohledu jednoho mladého studenta. Film doprovázený pouze hudbou a statickou kamerou zobrazuje především absurditu lidských činů. (Zlín Film Festival)

Copcorn

Kolem nás má jednoduchou, ale zato velmi dobře fungující myšlenku o absurdnosti našeho života. O tom, že někdo káže vodu, ale sám pije (ať už vědomě či nevědomě) víno. O tom, že všechno je vlastně pomíjivé a až k smíchu nesmyslné. Vše je hezky vysvětleno a dlouhé, statické záběry kamery dodávají parádní feeling. Filipovi fandím. Určitě to dotáhne daleko. ()

neumimfilm

Pohlcující, emocionální, zvědomělé, bezkonkurenční, to jsou slova, kterými by se dal snímek Kolem nás popsat, i když po shlédnutí se chvíli žádná najít nedají. K tomu všemu perfektní až by se dalo říci dokonalá estetika a přesah. Je obdivuhodné, co se dá s dobrým námětem za 7 minut vybudovat a jaké umění se dá vytvořit, když má člověk jasnou tvůrčí vizi, specificky identifikovatelný rukopis a směr a schopnost si ho autorsky prosadit. ()

ZHODNOTITEL

A CO S TÍM? Určitě bych to nenazýval dokumentárním filmem. Spíše experimentem. A protože experiment vnímám jenom jako psychické vyměšování autorů, dávám hvězdu především za kameru. K FILMAŘSKÉMU ŘEMESLU ALE PATŘÍ JINÉ ATRIBUTY ()