Svět podle Putina

• USA The Putin Interviews
TV spot 4

Nahlédněte do světa i mysli kontroverzního ruského prezidenta Vladimíra Putina očima oceňovaného filmaře Olivera Stonea... (TV Prima)

TV spot 4

Wacoslav1

Tak je mi úplně jasný, že ve světle současné doby a událostí to má každej potřebu odjebat i když i sám Oliver prozřel, ale ať už si o jeho tendenčnosti můžete myslet co chcete, tak po stránce dokumentů to prostě vždycky uměl a je mazec kolik věcí který tu padnou jsou vlastně pravdivý ať už se to někomu líbí nebo ne. Na druhou stranu člověk pak úplně nepochopí jak mohlo tak přemýšlivému a zdánlivě klidnému politikovi jako Putin až tak mrdnout, že teď ničí svoji zemi neúspěšnou invazí do bezvýznamného státu. Tak jako tak nehodnotím tu některé současné subjektivní aspekty, ale toto dílo jako takové a ty 4* mu dám.70% ()

liborek_

Po čtvrtém dílu: Tahle neuvěřitelná plytkost aspiruje na redefinici jednotky míry užitečného idiotství. To by se teď mohlo měřit pomocí šutrů... Pokud Stone chtěl pojmout rozhovor s Putinem opravdu vážně, měl ho konfrontovat třeba s Garry Kasparovem, který ve své knize Zima přichází poskytuje poněkud odlišný (a mnohem přesvědčivější) pohled na Putina a jeho systém, a nestavit se proti němu sám se svými hladivými otázkami na smeč. Plytkost, nulová konfrontace s fakty, totální jednostranná prezentace putinismu a - to je u Olivera Stonea překvapení - neskutečná nuda. Ani slovo o Němcovovi, Litviněnkovi, Politkovské, Magnitském... Zato čtyři hodiny absolutně nekorigovaného prostoru pro putinovskou propagandu; rozhovor stylem "vyjádřete se k...", bez doplňujících otázek a s absolutní vírou, že Putin je upřimný jako Ježíš. Pochopitelně - Stone by s největší pravděpodobností nemohl rozhovor vedený kriticky vůbec natočit, ale otázka zní, jestli by to nebylo lepší... __ ZDE humorná charakteristika celého projektu. Putin se Stoneovi chlubí videem zásahu ruských jednotek proti Daeši, které je ale ve skutečnosti záznamem zásahu americké jednotky proti Talibanu... A Stoneova dodatečná reakce charakteristická pro jeho styl vedení rozhovoru: "Proč by to (Putin) dělal?". Vskutku úžasné... __Putin: "Tudy vedla cesta Odyssea za zlatým rounem" - LOL. ()

stuntmanMIKE

Zaujimavy dokument... treba to povedat tak, ze Vladimir Vladimirovic je rozporuplna osobka. Rozhodne mu netreba vsetko verit... v dokumente je par veci, ktore realite az tak neodpovedaju a samozrejme je to kapek jednostranna zalezitost. Na strane druhej je fakt, ze Rusko vytiahol z prvotno pospolnej spolocnosti niekde vyssie... je treba brat v potaz aj fakt, ze Rusko nie je nejaka vyspela demokracia, kde sa daju aplikovat podobne principy ako v zapadnej Europe. Takze ja na nejake obmedzovanie ludskych prav a potlacanie, mierne povedane kontroverznej, opozicie zo strany Putina nepocujem. Pokial ide o rozjebanie blizkeho vychodu, tak s Putinom maximalne suhlasim. Za toto vinim mierotvorcov z USA, ktori rozjebali pomerne liberalne moslimske krajiny a zapricinili tak vznik konzervativnych kozojebov co radi rezu hlavy, odpaluju sa na uliciach a vyhlasuju vojnu civilizovanemu svetu. Mierotvorcovia totizto zase opominaju fakt, ze nie kazda krajina presla rovnakym vyvojom. K demokracii sa musi dospiet...neda sa nanutit a uz vobec nie v krajinach, kde lider musi byt respektovany a zaroven obavany vodca, ktory dokaze krajinu udrzat jedinym sposobom a to sposobom maly dvor a velky bic. Ked sa toto narusi, tak sa zrazu vyprofiluju krvilacni skurvysyni. Takze hoci som v mnohych veciach v tomto dokumente skepticky a Putinov nevinny vyraz je miestami usmevny, stale Rusko a osobu Putina povazujem za poslednu bastu, ktora drzi akusi rovnovahu vo svete voci imperialistom z poza mlaky. ()

Big Bear odpad!

Počkejte! To točil O.Stone? Ten O.Stone? Ten co byl v tý válce ve Vietnamu co Amíci prohráli (tedy dotáhli na plichtu) a natočil pak Četu? Narozen 4. července? Nebe a Země? JFK? Evitu? No tak tomu dám za plnou sazbu! Automaticky! Jo sice těm blábolům nerozumím a ruštinu už naštěstí teda ve škole nemáme jako rodiče, ale když to točil O.Stone... ------ No tak takhle já neuvažuji. Po prapodivném dokumentu ,,Tajné dějiny USA'' , kdy se O.Stone odkopal a stal se z něj opravdový levičák mne už nic nepřekvapuje ani toto. Je to prostě další proruská propaganda. Putin by do toho jinak nešel a ten jako důstojník KGB ve výslužbě o propagandě sakra něco ví. A tak místo majstrštyku za který asi O. Stone považoval těch 4x50 min rozhovorů s ruským carem se vlastně naivní americká serebrita stala obětí ruské propagandy. USA jsou zlé, militantní, NATO je zlé a zbytečné - padají otázky proč vlastně existuje když studená válka skončila? O .Stone se ptá, Putin přitakává a naopak. Kamera se třese, zabírá Putina zleva, zprava, odpodu i zeshora. Nejlepší záběry jsou přes temeno hlavy O.Stone s počínajícím kolečkem na temeni... Sem tam sundá brýle, nakoukne do svých poznámek aby si je jako thdejší král TV NOVA Železný v poobědovém čase zase nasadil a tu přitakal, tu pronesl nějaké to moudro o americké politice či ruských ekonomických úspěších. Putin je nerovózní i když se snaží být v klidu, je žoviální, občas zažertuje až z toho trochu mrazí... Stone se vždy dobrému vtipu ruského cara od srdce zaměje. Rusko je hodné, Rusko povstalo z popela po rozpadu Sojuzu a ten hlavní kdo to všechno zařídil je báťuška Putin. Mrzí ho, že USA kují pikle, obvyklé i neobvyklé. Rusko nic takového nedělá. Chce se kamarádit, ale západ mu pořád nevěří.. (herdek proč asi?). Jediné co uznává, že se Rusko po válce chovalo primitivně... Pic. No tak to je záblesk vědomí!!! No pane Stone, já nevím jak vy, ale já Rusku nevěřím ani to že červený je krásnyj. Máme tu sním všeliké hrůzné zkušenosti. Sice nás ruští vojáci z větší části osvobodili, což jim neupírám a připomínám to svým dětem navzdory dnešním trendům, ale pak jsme tu zažili nejedno překvápko, které kupodivu bylo vždycky řízené z Mockby (safra) a ne imperialisty a vrahy z Vólstrýtu. Vy samozřejmě nemáte zkušenost skomunisty žádnou a tak si děláte ty své rozhovory s vládcem. Já věřím v USA. Už 2x vysekaly Evropu z průseru a po válce udržely Stalina a jeho rudé následníky na uzdě. I tak jsme se z toho marastu, který měl trvat na věčné časy ještě nevysekali. Uznávám ale také, že lecos ve světě hlavně v poslední době importem západní demokracie a exportu zbraní rozvrtali dost šíleným způsobem... Ale zpět k tématu. Rus je Rus. Není žádné nové demokratické Rusko. Je to stále stejné Rusko se stále stejnými mozky a s bývalými důstojníky KGB v čele. Gruzie, Krym... Rusové okupanti v tancích na dovolené... Sestřelené civilní letadlo... Pche. Pane Stone, jste naivka. Už jste točil rozhovor s Fidelem, Putina máte teď oškrtnutého, tak už jen ten Lukašenko a hodný Kim Čong-Pork (ale rychle než ho ty zlé USA odstraní!) a budete mít sbírku kompletní. Možná, že dostanete daču hned vedle Gérarda Depardieu ! Jen si prosím pokaždé vemte čisté sako, protože od toho rektálního alpinismu předchozího zpovídaného diktátora nemusí být úplně čisté. Dávám srp a kladivo a zklamal jste mne už v prvním dílu ! --- Tak doplňuji po pokračování a snižuji hodnocení na - ODPAD. Dokument je zajímavý jen tím, jak se dělá propaganda a jak se oblbují lidé bez širšího rozhledu na základě ,,pravdivé'' a ,,spontánní'' výpovědi ruského cara. Je to stejné jako když geroj Putin vytáhne z hlubin moře nerozbitou čistou amforu (i s inventárním číslem muzea .-), nebo dá v hokejovém zápase jen on sám 10 gólů... Jen si nejsem jist, zda byl do tohoto O.Stone zapleten vědomě, nebo je tak hloupý. - ODPAD () (méně) (více)

VaHo

Český název dokumentu „The Putin Interviews“, plně odpovídá tomu, o čem je. Putin sedí, chodí, bruslí, směje se, mračí se a přitom má pořád ten samý výraz v obličeji. Celých 200 minut je předkládán Putinův pohled na věc. Putin v klidu vysvětluje, argumentuje, čaruje s čísly, jmény, daty a žongluje s fakty, diplomaticky řeční a nevyhýbá se odpovědím. Problém je, že ruskému prezidentovi nikdo neoponuje. Žádná konfrontace s fakty, s kritickou opozicí, názory odborníků apod. Na Stoneovi bylo vidět, že je mu Putinovo vidění světa blízké. Kolikrát mu nadhazoval a přihrával, a v podstatě i lichotil. A tak si Putin jede to svoje a Stone se tváří, „že mu rozumí“. Na druhou stranu je evidentní, že Stoneovi o tohle nešlo a jednoduše si natočil to, co chtěl (jestli je to dobře, nebo špatně, je věc jiná). Slyšet názory Putina není samo o sobě nic špatného. Přiblížení jeho osobnosti je určitě zajímavé, i když si myslím, že to z velké části bylo jen divadlo. Putin tu roli hraje prostě už hodně dlouho a umí v tom chodit. P.S. Jeho supermístnost, kde má obrazovku přes celou stěnu a ve které může přepnout snad na každé místo v Rusko a mluvit s každým generálem 24 hodin denně je jak z nějaké bondovky. :-D ()