Diana: tragédie nebo zrada?

(TV film)
  • USA Princess Diana: Tragedy or Treason?

Uvidíte podmanivý příběh ženy, která svým půvabem a šarmem uchvátila miliony lidí. Všem dokázala, že nebyla pouhou manželkou prince. Diana, princezna z Walesu, byla zosobněním stylu a luxusu, módním idolem, filantropkou a nesmírně starostlivou matkou. Tato velmi milovaná a kontroverzní osobnost změnila názor na to, co to znamená být členem královské rodiny, a to do takové míry, že se mnozí obávali, že způsobí pád monarchie. Díky jejímu odkazu se však naopak podařilo monarchii zachránit. Její předčasná smrt při autonehodě šokovala celý svět a podnítila vyděšenou a pomstychtivou veřejnost k tomu, aby žádala odpovědi. Tento dokumentární pořad zkoumá nové důkazy a nabízí exkluzivní rozhovory se zasvěcenými osobami, které popíší život a smrt jedné z nejmilovanějších osobností historie. (Discovery Channel)

*CARNIFEX*

Flashbackovo vyskladaný dokument o živote princezny Diany a onej tragickej udalosti, na ktorú sa do dnešného dňa nepodarilo nájsť tie najpodstatnejšie odpovede. Dokument je relatívne “mladý” a jeden by si myslel, že sa divák dočká viac, ako len tradične položených otázok, ktoré už položili predchádzajúce, ďaleko staršie dokumenty. Každopádne, toto je jeden z tých lepších, pričom tá jej neskutočná nevinnosť v mladom veku, doslova a do písmena srší z obrazovky. Miestami je dokument veľmi dojemný. Čo sa týka tragédie. Predostierajú sa všetky možné príčiny, od novinárov, ožratého vodiča, kolízie s iným autom, no príliš do hĺbky sa nejde. Pokiaľ by niekoho zaujímali detaily z vyšetrovania, nie osobného života, aké je to viac menej v tomto prípade, odporúčam dokumenty: Princess Diana Death: Mystery Solved, alebo The Diana Investigation, ktorý je tunajšími tupelami na ČSFD bez rozumu brutálne podhodnotený. Ale áno, toto je veľmi pekný dokument od TLC. ()