Kde skřivánek zpívá

• Švýcarsko L'alouette (více)

Podle světoznámé operety Františka Lehára. [dobový program] (oficiální text distributora)

NinadeL

Lehár, Lamač, von Cziffra, Eggerth, Söhnker, Švýcarsko, Německo, Maďarsko. Takhle má vypadat film. Navždy a nikdy jinak, skutečná Evropa 30. let. Vzácná souhra, shoda a vzájemná zkušenost vytvořila pevné pilíře i tohoto filmu, který jsem si připomněla ke slavnému 100. výročí narození Márthy Eggerth. Karel Lamač s Franzem Lehárem pracoval již na Frasquitě (1934), Gézu von Cziffru si oblíbil a znovu přizval k filmům Pat und Patachon im Paradies (1937), Die Landstreicher (1937) a Frühlingsluft (1938), Hanse Söhnkera znal již jako výtečného partnera Anny Ondry z Der junge Graf (1935) a Flitterwochen (1936) a například Lucii Englisch znovu obsadil také do Die Landstreicher (1937), Pat und Patachon im Paradies (1937) a stejně jako Márthu i do Immer wenn ich glücklich bin..! (1937). Není tedy s podivem, že hudební velkofilm Kde skřivánek zpívá je plný nádherných pěveckých sól Marthy, šibalství Hanse a komiky v pravém Lamačově stylu. Prostředím jest venkovský restaurant a přilehlé okolí, kontrastně pak plovárna s nedalekou koncertní síní. Prostý venkovský život střídá smetánka a její specielní mravy, nechybí láska a rychlá auta. ()