Kim (Alicia Witt) se touží stát úspěšnou spisovatelkou, ale bojí se rukopis své knihy komukoli ukázat. Když se s ní před Vánoci rozejde její přítel a spisovatel Garth, dá jí najevo, že pro něj není dost dobrá. Ve snaze si dokázat, že má na to napsat dobrou knihu, se Kim přihlásí na workshop pro autory romancí v Mistletoe Inn. Tam potká Gartha, který se ji snaží všemožně ponížit, ale také novou kamarádku Sam a sympatického Zeka (David Alpay). Se Zekem se začnou vzájemně podporovat ve svém psaní a Kim si konečně začne dost věřit na to, aby se vrhla do soutěže o to, čí rukopis si přečte nejprodávanější autor romancí H.T. Cowell. (Elyssea)

Elyssea

V rámci žánru předvánočního kýče to rozhodně není marný pokus. Karty jsou jasně rozdané, hrdinové dostatečně sympatičtí, ex-přítel dostatečně nesympatický, a místy je to dokonce vcelku zábavné. Jediným mínusem pro mě zůstává vyfabrikovaná vánoční atmosféra a výlet do New Yorku. Jak byl ve své nedotaženosti úsměvný (výhled na Chrysler Building z okna), tak byl také naprosto zbytečný. ()