Tři města, která změnila svět: Amsterdam, Londýn, New York

• Francie Trois villes à la conquête du monde : Amsterdam, Londres, New York (více)
Francie, 2017, 3 h 29 min (Minutáž: 52–53 min)

Epizody(4)

Průřez dějinami globálního ekonomického a urbanistického růstu tří významných světových metropolí. (Česká televize)

karnifex

Spousta zajímavostí, spousta ohromujících záběrů a nádherné modely měst v různých etapách historie. A neodolám jedné poznámce pro ty, kteří mají smysl pro humor: pokud chcete vidět alternativní "dokument", který se zabývá historií New Yorku, zadejte na YouTube "GTA IV A History of Liberty City (Full)". Jen drobná ukázka, ať si uděláte obrázek: "Na rozdíl od jiných měst v Novém světě, která vznikala z důvodu náboženské nesnášenlivosti, byl Nový Rotterdam založen proto, aby Evropané mohli zbohatnout na práci jiných lidí." ()

Plastík

200 hvězdiček za zpracování informací, 200 hvězdiček za předložení informací, 200 hvězdiček celkově. Přitom strop je 5 hvězdiček. Víc hvězdiček nemám. Dávám všechno. Tohle by měli pouštět na školách. Je to velmi působivé. ()

curil

Takto by měl  správně vypadat dokumentární film, který přinese nejen zábavu, ale i spoustu nových informací i pro zasvěcené diváky. Nutno vyzvednout animaci, která znázorňuje postupný rozvoj měst. Viděl jsem už dvakrát a podívám se i potřetí. ()