Toni Erdmann

• Německo Toni Erdmann (více)

Život zestárlého učitele Winfrieda Conradiho uplývá v naprosté rutině, kterou mohutný muž jen občas naruší svou pubertální vášní – drobným žertovným převlekem. Poté, co mu zemře jediný věrný druh, slepý pes, se Winfried rozhodne investovat veškerou pozornost do své odcizené dcery Ines, která dělá kariéru v nadnárodní firmě a nemá na nic a na nikoho čas. Po naprostém fiasku první návštěvy v Bukurešti mění Winfried strategii – čeho nemůže dosáhnout jako neúspěšný otec, toho může docílit jeho neforemné alter-ego. A tak se rodí životní kouč – německý ambasador Toni Erdmann, tragikomická figura s absurdní parukou a umělými zuby, která se workoholičce Ines začne plést do života v těch nejméně vhodných momentech. (Film Europe)

elimS

20% - komentář 20ti slovy: Film pro intelektuály, filmové festivaly a divné (v tom špatném světle) lidi. Trapný, divný, nudný a zdlouhavě plynoucí "vztah" dcera-otec. ()

J.e.r.e.c

Jak to ti Němci dělají? Kurvy germánské! Národ, co zavinil dvě světové války, má nejnevkusnější pop music na světě a postrádá smysl pro humor... jak může točit tak dobré filmy? A že Toni Erdmann je zatraceně dobrý! Civilní, dokonale propojující komické momenty s těmi vážnými skrze okamžiky trapnosti. Právě ty jsou tu zachyceny naprosto unikátně, to jsem asi ještě nikde jinde neviděl, ty vzájemné pohledy v oněch chvílích ticha poté, co někdo něco řekne nebo udělá, to napětí a současně zmatek, aby nevyšlo najevo, co si o tom skutečně myslíte. Přitom je to natočené tak přirozeně a s takovou samozřejmostí, až se zdá, že udělat podobný film je ta nejjednodušší věc na světě. Toni vyhrál asi milión cen a jestli se něco dá označit za evropský film roku 2016, tak tahle pocta patří právě jemu. Asi mi to nepřišlo tak strhující a výstižné ohledně „filosofie života“, jako třeba Birdman, ale ve své civilnosti a v zachycení kouzla těch „malých“ momentů je to dokonale odzbrojující. Ještě 5 nedám, ale je to fakt o chlup z bulharské masky... 85% ()

iz67

Civilní, netradiční, s autentickým profesionálním prostředím. Prostě dobrý. 2024: Stejně dobrý jako prve. Střet protilehych světů, kde nakonec aymbioza je možná? Myslím, že to záleží na každém z nás. ()

blowup

Tak ten Toni Erdmann - vypadal hrozně...Po cca 14 dnech mi to připadalo celé jako symbolická nadsázka s civilním obalem. Nezapomenutelná party a maska v parku, jako by se tu objevoval vliv některých kultů. Obdiv herečce v hlavní roli. Nejvíc mně pobavilo, jak si sundavala šaty. Jeden z filmů. kde forma není úplně třeba, ani o ní člověk nepřemýšlí, obsah to táhne dál a přesto jsou tam symboly. Evropa versus Hollywood. Všechno má něco do sebe, když je to dobré. ()

PAVLIS

70% Dlouho jsem se nemohl rozhodnout jestli tři nebo čtyři hvězdy... Na jednu stranu na to o jak jde (zbytečně) dlouhý film, tragi-komiky je v něm relativně málo. To by mi až tak moc nevadilo, nebýt jeho celkové vyznění poměrně nevýrazné až německy chladné. Na druhou stranu si mě nějak dokázal zaháčkovat, že se mi honí v hlavě i po několika hodinách od vidění a párkrát mě překvapil, že nepřišel se zvratem, který by se v běžné americké produkci přímo nabízel. Plynul tak přirozeně... Jedno vím jistě, chci ho ještě někdy vidět znovu. ()

MaxForValue

Na Tonim ma fascinuje to, ako úžasne ľudový film to je. Vezmite si, žiadna hudba, len reálne zvuky prostredia. Viacero trápnych scén zo života, v ktorých cítite zahanbenie s hlavnou hrdinkou. Herci hrajú nanajvýš civilne (až na výnimky), veríte im to. Zvláštny film o zvláštnych ľuďoch so zvláštnymi spôsobmi toho ako povedať 'mám ťa rád'. ()

boombang

Očekávání bylo opět až příliš velké a přineslo spíš zklamání. Nebýt zjevení onoho zjevení v závěru filmu, dal bych asi jen tři hvězdy. Často se uvádí, že něco podobného tu ještě nebylo. Ale bylo... Estetika trapnosti např. u von Triera a u Gervaise, bizarnosti pak např. u Greenwaye. A u Erdmanna jsem prostě čekal ještě víc úchyláren a méně hlušších míst. Hrdina je sympatický provokatér a vůbec chodící zábava, ale celkově je film spíše o jeho dceři (vynikající výkon S. Hüllerové). Délka filmu se dá snést a další shlédnutí bude asi žádoucí. ()

ratpile

Nahy teambuilding patri mezi nejlepsi filmove sceny, jakej jsem kdy videl. Genialni, bezprostredni, ve vsi absurdite az hmatatelne uveritelne. V nekolik dalsich jsem snad ani nemrkal a v hypnoze pozoroval dechberouci Sandru Hüller. Mensi problem jsem mel, zejmena behem prvnich 30 minut, s takovym tim typickym evropskym, artovym tempem snimku. Obava z natahovaneho umeni ale vzala za sve a forma presne korespondovala s obsahem a sdelenim. Prebarevna paleta pocitu, a pritom naprosto kompaktni, rezonujici vysledek. Skoda slov. Nadherne divacke "WOW"! ()

SAINTS

Toni Erdmann povysil nemecku "komediu"na uplne inu uroven ako sme boli zvyknuti.Erdmann je jedna z najuprimnejsich,najzaujimavejsich a najdokolanejsich postav ake mozetme v kine stretnut.Film je univerzalny a vtipny bez stipku krcu a smutny bez naznaku patetickosti s velkou vypovednou hodnotou.Jeden z artovich filmov roka. ()

DassemUltor

Moje právnická panenka říká že to jsou 3,5 hvězdy. Takže dáváme 4. Ceníme to. A u toho žereme romantickou večeři v mekaci. PS: Panenka nejvíc cenila cubaku na konci. ()

Hatred

Budu za ignoranta, ale tenhle film mě absolutně nebavil. Dvě a půl hodiny, kdy jsem čekal kdy už "to" konečně přijde a ono to nepřišlo. Možná to byl ten obrovský hype, možná jsem čekal spíš komedii, ale nefungovalo to. Emoce, katarze, kontrasty... všechno jsou to kecy, je to roztáhlá, mírně depresivní nuda s jednou zapamatováníhodnou scénou, za tu ty dvě hvězdičky. A chaotické střídání němčiny a angličtiny tomu taky příliš nepomáhá. ()

lusa

Druhý film, ktorý od čias Matrixu skrátka neviem ohodnotiť. Nikdy, pri sledovaní ničoho iného, som sa necítila tak nekomfortne, trápne, nepríjemne, no zároveň, ak nad filmom rozmýšľam už riadne dva týždne, tak asi niečo do seba má. Veľmi, veľmi divné. Nomináciu na Oscara nechápem, nechápem i označeniu komédia. No proste.. Jedinú otázku si kladiem - ako môžu ľudia ako Toni Erdmann chodiť po svete bez dohľadu statného zdravotníka..? A možno si to pozriem zas.. A budem múdrejšia. ()

teba

Tomuhle já říkám nemilosrdně nastavit zrcadlo! :o) A velice pěkný trend poslední doby: Když chci, aby divák vydržel sedět i celý titulky, pustim The Cure ;o) ()

Kortexo

Užasný film o tom, když rodiče vidí své dítě nešťastné a snaží se jím pomoci svým způsobem.Nádherný konec a velká závist, nad jeho schopností se od všeho odpoutat a žít naplno... ()

ostravak30

Rozhodně zajímavý snímek, který by si asi měli pustit všichni manažeři a vůbec všichni, kdo tráví hodiny v oblecích. Nejspíš je zaujme i nápad na neobvyklý teambuilding. Každopádně film mi stačí vidět jednou. Na můj vkus je moc dlouhý. Osobně bych ho o řadu scén zkrátil či bych zkrátil některé konkrétní scény. Dobře pracuje kamera a tak jsou vidět dlouhé záběry, ve kterých se nemluví, ale často se docela přesně vyjádří pocity té či oné postavy. Nejlépe je to pak vidět na vztahu mezi otcem a dcerou. A vůbec nejlépe zprvu, kdy se otec snaží dceři přiblížit, ale divák cítí, že je tak trapný, že je trapno až divákovi. To jsou právě kvalitní záběry, které filmu pomáhají nabudit tu správnou atmosféru. Je to vlastně vážný film, ač s prvky komedie a díky kvalitním hereckým výkonům, kdy herci správně vyvážili hranici vtipu a totální trapnosti a pak spojení dohromady, se to docela povedlo. Nicméně postrádám jakoukoli hudbu, která by se v některých momentech docela hodila. A pak je tady ta délka. Není to špatný film, ale vyšší hodnocení nedám právě kvůli těm posledním dvěma věcem. ()

ervina

Na začátku filmu jsem to chtěla několikrát vzdát. Takhle hrozně dlouhé a ještě moje neoblíbená němčina. A najednou byl konec. Praštěný tatík s umělými zubama versus chladná dcerka kariéristka, která nevypadá moc šťastně. Nejlepší je narozeninová párty. ()

zubrik66

Nemecka komedia a smutnych veciach. Zivot v korporacii, zivot v pretvarke “busy” people, ktori maju vela penazi ale ziadny zivot. Tema velmi dobra, ziva dnesnym casom no spracovanie uz nie. Marne som hladal onu humornu cast, ktora neprisla. Je tam len smutok a absurdita v plnej miere. Na druhu stranu, zivot zamestnanca v korporacii byva casto bizarny, plny false a beznadeje. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

20.09.2018

Toni Erdmann má režiséra, ztratil hvězdu

Toni Erdmann má režiséra, ztratil hvězdu

16.08.2018

Vysoce očekávaný remake evropského hitu Toni Erdmann prošel v posledních pár dnech několika drastickými změnami. Zaprvé, snímek z neznámých důvodů opustila hlavní herecká hvězda Jack Nicholson … (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík