The Spider Woman Strikes Back

pornogrind

The Spider Woman Strikes Back nabízí příběh "slepé" "pavoučí" ženy Gale Sondergaard a její ho němého sluhy kterého si zahrálo Rondo Hatton. Pavoučí žena spřádá ďábelský plán. Za pomocí svých jedovatých rostlin tráví místním farmářům jejich dobytek a tak chce postupně získat zpět svoje pozemky. Popravdě čekal jsem od toho víc. Určitě by to chtělo víc akce ale díky své stopáži, nápadu, Gale Sondergaard a Rondo Hattonovi prostě ty 3slabší hvězdy dát musím. ()

liquido26

Gale Sondergaardová se vrací v roli Pavoučí ženy v tomto starém béčkovém hororu od Universalu. Poprvé si tuto postavu zahrála ve filmu Sherlock Holmes and the Spider Woman s Basilem Rathbonem. Přestože tento snímek bývá prezentován jako sequel s Pavoučí ženou v Sherlockovi nic společného nemá. Namísto Moriartyho v sukních, který se svým gangem usiluje o život nejslavnějšího detektiva, tady máme slepou osamělou ženu, která spolu se svým postiženým a němým sluhou, terorizuje svoje asistentky, odebírá jim ve spaní krev a tou pak krmí svoje jedovaté rostlinky. Celý film je totální levné béčko, ale oproti jiným béčkům z této doby má slušnou typicky universalovskou atmosféru, povedené kulisy starého domu a kvalitní herečku v hlavní roli. Sexy zlý úsměv Gale Sondergaardové je skutečně jedinečný. Film má navíc pouze 57 minut, takže nehrozí ani žádná nuda nebo natahovanost. ()