Schimanski se po letech konečně rozhoupal ke svatbě s Marie-Claire. Během obřadu ale Hänschen, který jim jde za svědka, dostane zprávu, že byla zabita nevlastní dcera Schimanskiho bývalého kolegy a přítele Dietera Kellera. Schimanski okamžitě z nedokončené svatby jede za ním, aby mu krutou zprávu předal. Dívka navíc byla nalezena v karavanové kolonii a evidentně byla zneužita. K Schimanskiho nevíře večer předtím na policii volala prostitutka Niki, která děvčátko na místě zahlédla a chtěla vše nahlásit, ale policisté ji nevěřili. Schimanski si celou věc bere jako osobní úkol a na vlastní pěst se vydává pátrat po vrahovi. Společně s Hungerem se vypraví za Niki, která nakonec souhlasí s tím, že policii pomůže, ale výměnou za bezpečí. (Česká televize)

Enšpígl

Nová řada Schimanskiho se mně až tak nelíbí, minimálně tenhle díl vypadal jak život uředníka z Bruselu. Nudnej a plnej keců. Zmizel alkohový opar, Schimi mě nepřipomíná ranaře co se žene v náručí děvky z průseru do průseru, ale ukecanýho pantátu. Vtip na bodu nula a napětí pod bodem nula a celej díl je jak tuctová kriminálka, kterých jsou po celým světě tisíce. ()

subic

Schimanski 10, celkově už 39. Zároveň Schimanski 01 v 21. století (které začalo 1.1.2001, když nebyl rok 0). Schimi zase v saku, to už je třetí díl po sobě, tentokrát v bílém, na radnici, poprvé stojí před oltářem a má si vzít Marii-Claire. To znamená, že na obřad dorazí jako svědek letitý kámoš a bývalý kolega Hanschen a vytáhne Schimiho opět do akce. Tentokrát musí dopadnout pedofila, kterým je jeho bývalý kolega policista. Ale nakonec to klapne, Horst Karel Georg Schimanski se ožení. 7/10 ()