Blood Machines

(festivalový název)
  • USA Blood Machines

V roce 2016 natočili dva francouzští režiséři vystupující pod alias Seth Ickerman epický čtyřminutový videoklip ke skladbě Turbo Killer od synthwavového mága Carpenter Brut. Úspěch krátké šílenosti protknuté tím správným osmdesátkovým duchem a kampaně na Kickstarteru dal o tři roky později vzniknout padesátiminutovému sequelu s názvem Blood Machines. V hudebním filmovém bizáru se dva kosmičtí desperáti střetnou se zákeřným strojem, který má vlastní duši. Ta na sebe bere podobu krásné ženy a uniká v touze po svobodě. Konsternovaní lovci ale touží pochopit podstatu záhadné entity, a tak se pouští do jejího pronásledování vesmírem. (Future Gate)

xzajox

Nedá sa to nazvať inak ako videoklip s náznakom príbehu. Ak patríte k milovníkom SynthWave, DarkWave, ak sa vyžívate v svetelných efektoch (aj na privátnych miestach), máte radi pohľad na ženské prsia (veľa maličkých a nakoniec jedny gigantické), ak vám nie je zle z predstavy sexu so strojom, prípadne ak ste na strane boja za rovnoprávnosť žien, mali by ste zvážiť pozrieť si to aspoň s pretáčaním. Dej tu nie je skoro žiadny, a aj ten, čo je, nedáva veľký zmysel, herci teda nemusia veľa hrať, a nemajú veľmi čo pokaziť. Úžasná je tu atmosféra, distopická až humusná budúcnosť, naháňanie holého zadku vesmírom, krvácajúce stroje a ich pomsta. Dáva Vám to zmysel? Ani mne, ale užil som si to. Nezdravá uletená audiovizuálna synth-emócia. 76% - 4* ()

xxmurphyxx

Bizarný artový úlet s amatérskymi hereckými výkonmi a plochými dialógmi zlepený z troch na seba nadväzujúcich poviedok. ALE ten výnimočný audiovizuál je bezkonkurenčne to najlepšie, čo som tento rok videl. 80kový cyberpunk v kryštalicky najčistejšej forme, paralyzujúci hypnotický halucinogénny trip, päťdesiat minút zmyslovej pornografie. Dokonalá symbióza obrazu a zvuku...Takéto filmy sa už točia raz za dekádu a je to strašná škoda. Rozhodujem s tuho medzi tri a štyri. Tri si to za ten biedny scenár spolu s dialógmi a hereckými výkonmi zaslúži, ale ten audiovizuál a more nápadov prebíja všetko. Dám to zatiaľ na štyri, lebo už druhý deň pretáčam scény chrochtám blahom. Možno až ma to prejde znížim. ()

Tom10000

Zvláštní film, přesněji trojdílný sequel. Toto dílo se musí hodnotit zcela jiným způsobem než normální tvorba. Veliké plus dávám za efekty, jichž tu bylo mnohem více než v drtivé většině sci-fi z moderní doby, nic mimořádně šokujícího to však nebylo, snad by to divákům vyrvalo oči z důlků před čtyřiceti lety, právě do této doby byl film směřován. Nahé dívky, zvláště hlavní hrdinka, a dívčí orgie, jenž nastaly na konci, byly rovněž velice poutavé a potěšující pro jisté muže, možná i ženy. Symbol na entitě ve formě kříže sv. Petra, neboli satanistický kříž, jenž byl nejdříve v oblasti břicha a mezinoží nahé dívky, entity, a následně na hlavě, jsem sice moc nepochopil, ale to asi nebude nutné. Syntetická hudba z osmdesátých let rovněž poutavá. Ale příběh se de facto rovnal nule. Pár dialogů tří herců plus jednoho systému, a nulový počet z úst entity - v tomto případě však oprávněný - mě moc nevyhovoval. Ale jak jsem říkal na počátku, hodnotím specifický formát pro specifické diváky, a proto to budu tolerovat. 90 procent, 5 hvězd. ()

Habansz

Videoklip s 50min stopáží. Jako film to nefunguje a příběh tu není. Vizuálně a hlavně hudebně je to orgasmus. I tak je to max na 3/5 právě proto, že se to postrádá alespoň nějaké střípky příběhu, nebo nějaké pozadí. Potenciál tu byl obrovskej, jen se ho nikdo neobtěžoval chopit. V podstatě je víc děje v popisku, než v samotném snímku. ()

Soldier_666

Poslechnul jsem kvůli soundtracku od Carpenter Bruta.....a bohužel to je asi jediná nejsilnější stránka tohoto krátkého sci-fi snímku. Jelikož mohu porovnávat například s kraťasy na YouTube kanálu DUST tak tento snímek nemá co do originality a zajímavosti nabídnout. Převážně zklamání. Spíše bych raději viděl ve formátu krátkého filmu videoklip k Fab Tool. ()