The Violin Player

• Indie थे वायलिन प्लेयर

Ramanam

Přiznám se, že umělecky laděné filmy moc nemusím, a proto je ani nevyhledávám. Přesto jsem to zkusil a nebylo to zas tak špatné. Délka je přiměřená obsahu, takže se to nedostane do trýznivých sfér šílené nudy. Jedná se o minipříběh muže, který hraje na violu v souboru, určeného pro vytváření hudebního doprovodu k filmům. Při návratu domů ho na nádraží osloví neznámý muž se zajímavou nabídkou. Přeje si, aby mu hudebník zahrál sólo a na oplátku nabídne dvojnásobnou částku, kterou muž obvykle dostává... Adil Hussain roli zahrál opravdu výborně. V té části snímku odehrávající se na nádraží a ve vlaku, opravdu cítím tu přirozenost místa, jako bych tam byl sám. Na závěr, který je klíčový k celému ději, a to hlavně části od půlky dále, nám tvůrci předloží zajímavé vyústění příběhu. Hudba jako součást filmu byla jednotvárná, což je logické, ale výtečná. Nikde jsem nezaznamenal upozornění, že během filmu nedošla k újmě žádná živá bytost, tak se obávám osudu švába z úvodu. Hodnotím za tři hvězdy s tím, že zcela jasně upřednostňuji klasickou filmovou tvorbu před oblastí uměleckou, mnohdy i pseudouměleckou. Není vůbec nic proti ničemu se občas vydat i do jiných směrů, ale přehánět to rozhodně nebudu. ()