Nejlepší kámošky a zároveň nejlepší studentky ve třídě Amy (Kaitlyn Dever) a Molly (Beanie Feldstein) jsou velmi moudré, šikovné... a dost neoblíbené. Myslí si, že život je ukryt jen v učebnicích a na své spolužáky s horšími známkami se dívají s neskrývaným despektem. Jenže den před ukončením studia si obě najednou uvědomí krutou pravdu - 4 roky šprtání byly v podstatě ztrátou času a ony si mohly užívat přesně jako všichni ostatní. A tak se rozhodnou, že poslední den na střední škole si to všechno vynahradí a roztočí to jak se patří. Čeká je velmi dlouhá noc plná dobrodružství, na jaké je žádná z knih nemohla ani zdaleka připravit. (Forum Film CZ)

BrusVejn

Veľmi dobrý film so sympatickými hlavnými postavami (treba si ale zvyknúť). Film má docela špecifický štýl od prvej minúty, preto chvíľku trvá kým sa do neho človek dostane, ale akonáhle sa tak stane tak film skutočne stojí za to. Ešte aj inokedy trápne hudobné koláže s akože "cool teen" hudbou sú tu spravené skutočne cool. Netuctový koniec robí z filmu jednu z najlepších high school záležitostí posledných rokov. ()

rigby

Další z řady teenagerských komedií, která tentokrát těží už podle názvu ze známějšího staršího filmu o klucích. Bohužel není to tak vtipné a už vůbec ne zábavné. Možná pro puberťáky. Ale pro dospělejší ročníky to postrádá jakýsi přesah. ()

tomino28

Povedená a příjemná režijní prvotina Olivie Wilde. Pokud máte rádi "chlapské" teenage komedie a rádi byste ochutnali něco z druhé strany barikády, zde jste na správné adrese. Navíc kdo zná a má rád Jonaha Hilla, může počítat s tím, že mu bude jedna z hlavních protagonistek až nebezpečně podobná. A rozhodně to není náhoda! U filmu jsem se dobře bavil i přes nepříliš vynalézavý příběh a bavil mě i soundtrack, takže jo, fungovalo to. ()

Grázl83

Další ze série nudných a nevtipnych komedií. Režie kvalitní, výbornej soundtrack, takže hodnocení zvyšuji na 2* ()

brasek odpad!

Olivia Wilde mala radšej ostať u doktora Housa a liečiť pacientov. Teraz sa mieša do umenia režisérov a je z toho hlúposť a čiastočnú vinu nesú určite aj tie tri scenáristky. ()

oli9

Přesně tak, takový SUPERBAD jenže tam se aspon půlku filmu směju..Tady jsem se občas pousmál ale zdálo se mi to jako Béčková, Céčková komedie ..Musel jsem se podívat jestli to opravdu natočili v USA jelikož mi to přišlo takové německé ()

clint123 odpad!

... dekadentnost západného sveta v tínedžerskom svete Ameriky. Kde je hrdost vzťahu : chlapec- dievča. Lesbičky a homosexuáli ....propaganda LGBTI. Nie .....toto nie.......všetko má svoje hranice ale od Olivie Wilde som to nečakal...sklamala ma. ()

kaliakra

Milá stredoškolská komédia na nezávislý spôsob. Nie je v nej veľa nového, ale určite je o kus lepšia, ako zavádzajúci slovenský názov, za ktorý by si distributér zaslúžil nakopať! ()

Mastik222

Filmů na tohle téma už jsem viděl hodně, ale tohle byla fakt nuda. Nechápu, že to má tak vysoké hodnocení. Koukali jsme všichni na stejný film ? :-) ()

Martinko991

Zo začiatku som to chcel vypať, vďaka názorom dvoch mladých slečien a hlavne totálne nesympatickej horizontálne znevýhodnenej predstviteľky. Ale nakoniec sa z toho vyklula celkom slušná komédia, len si trebalo zvyknúť na ten súčasný politicko korektný humor násťročných herečiek. ()

Pignon

Nepřesvědčíš přítele v boji, že toto jsou kamarádky na celý život, natož na jednu noc. Zase důkaz o “potřebě” ženské nadvlády. ()

Machaut odpad!

Bože, to byla demence. Jestli toto mají být moderní komedie, tak potěš. Totální ztráta času. Ať se raději Olivia věnuje hraní... ()

Trageeed

Začátek je zmatený jak první týden na střední, ale chce to vydržet, protože krása je pod povrchem... Pokud chcete hrubou komedii plnou koz, blbů, tělních tekutin a trapnosti, tak to tady nehledejte... ()

korela

Sympatický coming of age film vypráví příběh o dospívání teenagerek na přelomu desátých a dvacátých let 21. století a dnešní generaci zachycuje překvapivě dobře. Booksmart (česky pod příšerným a zcela zavádějícím jménem Šprtky to chtěj taky) se dotýká všech témat současnosti, s nimiž se současná mládež setkává, ať už jde o sexualitu a genderovou identitu, feminismus, používání sociálních sítí, nutnost přivýdělku při zaměstnání, ale i třeba popularitu podcastů nebo ježdění uberem. Teenageři se přitom chovají neskutečně realisticky a ani jako příslušník generace Z nemůžu scénáři vytknout jakékoliv pochybení v chování nebo vyjadřování dospívajících. Žádné trapnosti typu "takhle si dospělí představují že se dnešní mládež chová a takhle si myslí, že mluví" se nekonají. Je vidět, že filmy pro teenagery se od devadesátých let hodně posunuly. A nějaký ten posun možná zaznamenala i komedie - konečně totiž nestojí na zesměšňování odlišností, protože i to je pro generaci Z typické. A určitě se najde někdo, kdo si bude stěžovat, jak je film děsně inkluzivní a jak ho už nebaví filmy s homosexuálními postavami a bude oplakávat doby, kdy komedie stály na strefování se do stereotypizovaných postav s nadváhou, jinou sexuální orientací nebo neamerickým původem, a kdy stačilo strčit do filmu chlapa v sukni, použít slovo buzna nebo nechat černocha mluvit o své rase jako o "negrech", přidat pár nechutně sexuálních poznámek a bylo to "vtipné". Ale Booksmart je konečně film, který umí bavit i bez homofobie, sexismu či rasismu a absence všeho výše uvedeného je neuvěřitelně osvobozující a osvěžující. Booksmart je film, na který se může podívat každý, a nemusí se bát, kdy se film začne navážet i do diváka samotného, protože ke všem svým postavám přistupuje s laskavostí a prezentuje je nikoli jako stereotypy stojící na jedné či dvou vlastnostech (běžný to zlozvyk středoškolských filmů) ale realisticky vykresluje jejich charakter. A tak může být jedna z hlavních postav při těle a nikdo to neřeší a dokonce se líbí klukům, lesbička nemá problém najít si mezi spolužáky holku, černý člen divadelního kroužku se promenáduje v ženských šatech a nikdo se o tom slůvkem nezmíní a v maturitním ročníku se mísí rasy, národnosti, i společenské vrstvy, a je to skvělé, protože tak to prostě je i v opravdovém životě (nebo alespoň v západním světě ano). Film je víc drama než komedie a vlastně se v něm nic moc nestane, chybí nějaký větší zvrat nebo konflikt, díky tomu ale zůstává víc prostoru na vykreslení sympatických, opravdově působících charakterů. Booksmart je prostě skvělé okénko do života dospívajících v roce 2019 a až nám všem bude osmdesát, bude se u něj krásně vzpomínat. ()

Thalin

Docela by to ušlo, nebýt nevyrovnaných charakterů hlavních hrdinek. Jedna je spíš klidnější, ne tak sebejistá a víceméně víc uvěřitelná. Kdežto druhá je jak urvaná ze řetězu s nosánkem nahoru, protože ona je ta chytrá, co nepaří a půjde na dobrou školu. (na herečce je navíc hrozně znát, že je do rodiny s Hillem, kterého osobně moc nemusím. Mají stejný typ stupidní a otravné energie) Ta myšlenka, že se snaží dohnat veškerou zábavu, kterou si během střední odpíraly, za jedinou noc, je sice zajímavá, ale vytvořilo to až moc přehnaných a hloupých situací. V podstatě tam většinu času akorát běhají z místa na místo a hysterčí. Zkrátka námět o dost předchází zpracování. Vlastně mě tam nejvíc bavila Billie Lourd, která se náhodně vždycky někde zjevila a byla totálně mimo. Ale byla mnohem zábavnější než hlavní hrdinky a jejich pseudoproblémy. ()

DyingAngel odpad!

Absolútne nezaujímavé, bez nápadu, na túto tému bolo natočených xy filmov a oveľa vtipnejších a s krajšími, presvedčivejšími postavami. Úplne zbytočný film. A to som sa na to celkom tešila... ()

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana