Shaheb Bibi Golaam

• Indie সাহেব বিবি গোলাম (více)

Lacike

Na doporucenie miestneho experta na Indicku kinematografiu som si povedal, ze vyskusam nieco Tollywoodske. To znamena na rozdiel od klasickeho Bollywoodu nieco drsnejsie/temnejsie a s minimom rozjuchanych hudobnych cisiel. Film sleduje pribehy troch postav, ktore sa v osudnu chvilu prepoja. 1. Najomneho vraha, ktory nezabija zeny a deti a naviac nosi okuliare a ciapku ako Leon. :) Na vrazdu si ho chcu najat jak rodicia pachatela znasilnenia, tak rodicia znasilnenej. 2. Zeny v domacnosti, ktora je sexualne neukojena, kedze jej manzel je gay a tak sa rozhodne svoje potreby ukojit tym, ze zacne pracovat ako kurva. 3. Romanticky pribeh medzi chudobnym taxikarom a bohatou dcerenkou. Najväcsi problem filmu vidim v prepojeni jednotlivych pribehov. Uvodnu polhodinu sledujeme prvy pribeh. Potom dôjde k stretu hlavnych postav. A nasleduje dlhy flashback v ktorom sledujeme druhy pribeh. Z toho som mal pocit jak keby mi niekto prepol program na iny film. Az do chvile, ked sa znova osudy postav neprepoja to je stylom a zanrom pojate uplne inak. A rovnaka velka zmena stylu nastane aj pri tretom pribehu. Vysledkom je poviedkovy film s troma príbehmi rozlicnych zanrov, ktore spolu suvisia minimalne. Napriklad druha poviedka by sa mohla uplne vynechat a na vysledku by sa vela nezmenilo. Skutocne drsnych scen sa nedockame. Akurat niektore postavy skoncia tragicky, ale je to natocene decentne. Film je prinajlepsom priemerny a našinca najviac zaujme snad len exotickym prostredim chudobnejsich casti Indie. 5/10 ()

kaylin

Snímek, který místy dovede překvapit tím, jak je sexy, v jiné chvíli na druhou stranu ukazuje i svou nudnou stránku. Chvíli máte pocit, že je to vlastně hezká romance, ale pak najednou dojde na docela drsnou scénu, která vás dovede nečekaně překvapit. Vizuálně je pak snímek klasicky bollywoodsky líbivý. ()

Andrea1717

Pútavý film, viac príbehov ktoré majú určite spojitosti, ktoré sa postupne s príbehom odkrývajú. Udrží pozornosť diváka po celé dve hodiny. ()