Mere Pyaare Prime Minister

• Indie मेरे प्यारे प्राइम मिनिस्टर (více)

Aljak

Vo svojej podstate, pre nás Európanov možno ťažko predstaviteľný príbeh, no v Indii bohužiaľ častý problém. Až 40% indickej populácie totiž nemá prístup k WC (mimochodom, niektoré africké krajiny (Eritrea, Niger, Čad, Južný Sudán) sú na tom ešte horšie). Túto toaletná téma sme tu mali nedávno v podobe Toilet - Ek Prem Katha, ale tam bol tento problém podaný skôr z pohľadu konfrontácie manžela a manželky. Zatiaľ čo Mere Pyaare Prime Minister prezentuje pohľad na túto problematiku očami 8-ročného chlapca Kannua, takže to má okrem silného sociálno-dramatického záberu aj istú dávku detskej nevinnosti, ktorá vyznieva občas až komicky (no zároveň s výrazným posolstvom). A možno práve tento element ma zaujal o kus viac ako predchádzajúci toaletný film. Práve tá detská naivita v kombinácii s obrovským odhodlaním pomôcť traumatizovanej matke sem prinieslo tú potrebnú esenciu dojatia a spolupatričnosti. ()

Andrea1717

Príbeh o malom chlapcovi Kannuovi a jeho mame a o tom ako pre svoju mamu, ktorú má veľmi rád chce dať postaviť toaletu. Prostredie slumu a ľudí v ňom žijúcich, ich problémov, ale aj radostí. Malý Om, ktorý hral Kannua je veľmi zlatý, snáď ho čaká pekná kariéra pri filme, talent rozhodne má. ()