Autor detektivních románů není schopen napsat bestseller. Je v krizi. U soudu pozná mladičkou rumunskou emigrantku, kterou podezřívají z vraždy. Nina se díky němu dostává z vězení a odjíždí s ním na venkov. Půvabná dívka dokáže připravit svému ochránci nejedno kruté překvapení. Ten sice začíná psát další knihu, ale má stále silnější obavy, že ji nedokončí. Má z Niny strach. Neumí si totiž odpovědět na otázku - je to milenka nebo vrah, který usiluje o jeho život? (Warner Home Video CZ)

anli

Krimi-komedie s mysteriózními prvky,která loví diváka na charizmatického a dobře hrajícího Toma Sellecka a na půvabnou,leč moc nehrající Pavlínu Pořízkovou,která sice moc hrát neumí,bezpochyby ale film zdobí.To jsou největší klady snímku(což tvůrci samozřejmě věděli),ale je celkem příjemně napsán a poměrně slušně režírován.Není tu ani nouze o vtipné hlášky a zábavné situace a celou tuhle nenáročnou komedii to kupodivu drží slušně pohromadě a na jedno podívání nezklame.Vracet se k ní bude ale jen velký obdivovatel někoho z hlavní herecké dvojice.Já dávám,vůbec ne,alibistických,65% a říkám,že Pavlína je tady fakt kus. ()

Lucasion

„Ty se mě spíš bojíš. – To patří ke každému zdravému vztahu.“ Her Alibi aneb komedie, která mě absolutně dostala. Film je pro mě neuvěřitelná klasika a řadí se mezi mé oblíbené filmy. Příběh o spisovateli, který je bez inspirace a tak poskytne u soudu alibi rumunské dívce, aniž by věděl, zda skutečně vraždila. Po té co si jí přiveze domů a pokračuje v románu, tak se začíná bát. Film je nacpaný ironickým a sarkastickým humorem, kde hlášky padají jedna za druhou. "Vypni motor, vypni motor..." či "To mám z těch brouků." Ve filmu je sakra dobře vystižena zápletka, kdy Tom Selleck nadsazeně popisuje události. Takže za mě 5* protože já se válím na podlaze smíchy. / I po tolika zhlédnutí to pořád funguje. Suchý humor je tu naprosto perfektní a já ho miluji. Film, který je pro mě komediální klasikou, který nestárne, ale zraje jako sýr. (93 %) ()

noctambule

Dost ujeté a směšné, k čemuž přispěl hlavně dabing "Můj krásnej Vašek." Člověk se tím baví spíš v rovině GP, protože Pařízková samozřejmě neumí hrát a nepředvedli se ani ostatní. Představy Američanů o Východu jsou známé, ale přesto vždycky pobaví, hlavně když se narážky netýkají přímo nás, i když tam hraje Češka. Rumuni se u této komedie asi moc smát nebudou. ()

Padme_Anakin

Tom Selleck v roli spisovatelského bambuly, který prochází jakousi tvůrčí krizí a chybí mu to tzv. políbení múzy, zcela impulsivně poskytne alibi neznámé krásce, o níž ví pouze to, že je Rumunka, jmenuje se Nina a je podezřelá z vraždy. Tvůrci roztočili kola zábavy mně milým a příjemným způsobem a ač je to místy naivní či průhledné, stačilo mi podívat se na Toma v nejlepších letech, ve formě, urostlého, elegantního, pohledného muže a všechny připomínky jsem zapomněla. "Swift se musel dozvědět pravdu. Té noci se jako leopard odplížil na místo, odkud ji mohl nepozorován sledovat." ()

Tommassi3

"Co jsem řekl ??" - "Řekl jste, že vaše matka je chobotnice.." ;) Škoda, že scénárista Charlie Peters jako obvykle nedokázal svoji velmi šikovně vystavěnou zápletku důstojně rozplést, když to finální vyvrcholení navíc připomíná spíš předčasné vyvrcholení stydlivého panice, navíc ani dramaturgicky se nejedná o nic zrovna dvakrát zvládnutého, a tak tenhle povětšinou velmi funkčně parodický snímek silně připomínající již zde mnohokrát zmiňovaného Muže z Acapulca s Belmondem zachraňují především v hlavních rolích standardně parádní Tom Selleck s nádhernou a nepřekvapivě přirozenou českou kráskou Paulínou Pařízkovou jako tajemnou rumunskou - Tak jistě, koho by ve státech zajímalo nějaké Československo, že !! Navíc by pak tvůrci jen těžko do příběhu zabudovali ty trapné gymnastické pasáže.. - klauní vražedkyní a rozhodně i režisér oscarového Řidiče slečny Daisy Bruce Beresford, který však neměl příliš často šťastnou ruku při výběru témat, nejvíce mu totiž prospíval právě odlehčený žánr.. Takže nakonec i díky ohromné spoustě skvělých dialogů, žánrových šťouchanců a narážek, vypointovaných gagů i vtípků, nečekaně i obrazových platí Její alibi za velmi povedený film s nešťastným rozuzlením, které mi prostě brání jít s hodnocením výš.. Ale ty tři hvězdy jsou tentokrát silné jako stehno rumunské vdovy !! Nebo jako knír Toma Sellecka..;) [ Dabing 1/10 ] Něco tak odpudivého a trapného se opravdu jen tak nevidí !! Tahle práce Filmového studia Barrandov (rychlo)dabing v čele s režisérem Michalem Vostřezem by mohla sloužit jako učebnicový příklad diletantismu a idiocie.. Představte si třeba rozhovor dvou mladých Rumunek v autě v jejich rodném jazyce s anglickými titulky.. To ano !! Pokud by však původní zvuková stopa nebyla pouze lehce utlumena a monotóně "předabována" jedním mužským hlasem !! To je pak mučenému divákovi už hodně na zvracení.. A pustit tohle po dvaceti letech bezostyšně do televize mohlo opravdu jen neskutečné prase !! ()