Swingers

Jenda

Několik párů přijíždí na swingers akci pořádanou dost svéráznými lidmi. Divák dostane pocit, že až na výjimku, trochu proti své vůli. Strach z neznáma je nutí řešit, zda raději neodjet. Aku Hirviniemi a Marja Salo se navzájem odcizili. Ona je krásná, ale citově chladná, on je romantik, ale trochu blb. Starší pár Kiti Kokkonen a Jenneho Kataji má problém s intimitou - Kiti by ráda otěhotněla a Janne nemá rád sex (tak oba jedou na swingers párty?:D). Matleena Kuusniemi a Mikko Nousiainen naopak sex rádi mají, Jen už je to nebaví s těmi samými lidmi. A pak je tu mladý pár, který přijel pozdě (Willamo+Salminen). Ona má postranní úmysly, on se víceméně jen veze. Ona okamžitě upoutá pozornost všech zúčastněných mužů, což zcela mění jejich chování. Mám rád styl psaní Niiny Lahtinen. Siskonpeti, na kterém spolupracovala stále považuji za vrchol novodobé finské televizní tvorby. Swingers sice vyházejí ze scénáře původního dánského filmu, který napsal a režíroval Mikkel Munch-Fals, a který jsem neviděl, ale ten komediální styl, který vytváří vtip ztrapňováním hlavních postav je Niině Lahtinen vlastní. Aku Hirviniemi navíc hraje tyto ztrapňující se trumbery opakovaně a je v tom dobrý. Pokud však čekáte nějaké komediální šílenství, zapomeňte. Swingers pobaví, ale jsou, řekl bych pro finské komedie až typicky, melancholičtí. Možná trochu srovnatelní se stylem Třídních srazů, což jsou taktéž skandinávské re-maky. Pamela Tola tentokrát nezklamala... [Rakkautta&Anarkiaa 2019] ()