Shang shen

Sharon je úspešná psychologička, ktorá celý svoj život podriadila kariére, pričom najmä z tohto dôvodu nezvládla výchovu svojej jedinej dcéry Jenny. Nakoľko správanie takmer dospelej mladej ženy čoraz viac prekračuje medze slušnosti, rozhodne sa, že podnikne rázne kroky, aby jej našla vhodného partnera z vyššej spoločnosti. Keď sa počas návštevy jednej z aukcií zdá, že si Jenny s mladým nápadníkom konečne padli do oka, za okamih svojim popudlivým konaním všetko obráti hore nohami. Sharon je z podivného správania svojej dcéry natoľko zmätená, že sa po zvážení rady od blízkeho priateľa rozhodne využiť služby kňaza, ktorý má dostatok skúseností s vykonávaním exorcizmu. Keď sa však po samotnom rituále Jennino správanie ani trochu nezmení, začnú si všetci uvedomovať, že za jej zlým duševným stavom môže byť niečo ešte omnoho nebezpečnejšie. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Sharon je úspešná psychologička, ktorá celý svoj život podriadila kariére, pričom najmä z tohto dôvodu nezvládla výchovu svojej jedinej dcéry Jenny. Nakoľko správanie takmer dospelej mladej ženy čoraz viac prekračuje medze slušnosti, rozhodne sa, že podnikne rázne kroky, aby jej našla vhodného partnera z vyššej spoločnosti. Keď sa počas návštevy jednej z aukcií zdá, že si Jenny s mladým nápadníkom konečne padli do oka, za okamih svojim popudlivým konaním všetko obráti hore nohami. Sharon je z podivného správania svojej dcéry natoľko zmetená, že sa po zvážení rady od blízkeho priateľa rozhodne využiť služby kňaza, ktorý má dostatok skúseností s vykonávaním exorcismu. Keď sa však po samotnom rituále Jenny-no správanie ani z ďaleka nezmení, začnú si všetci uvedomovať, že za jej zlým duševným stavom môže byť niečo ešte omnoho nebezpečnejšie. Vizuálne pekne spracovaný, avšak pre mňa absolútne bez emócií ducho exorcizmus v ktorom napriek snaživému budovaniu atmosféry či záveru, prevládalo viac slabších pasáži ako silných momentov. Myslím že táto téma môže ponúknuť rozhodne viac, ako len nerovný no zato doposiaľ neopozeraný súboj "všetci na jedného", respektíve (ňu) - 50% ()

ricci.s

Ázia nikdy nebola dobrá v hororoch o exorcizme, ale toto je podľa mňa jedna zo svetlejších výnimiek. Chvíľu síce potrvá, kým posadnutej dcérenke totálne prepne (scéna na bankete rozosmiala), potom sa to začne pekne stupňovať a začalo ma to baviť. Aj keď v druhej polovici film začne strácať dych a chvíľami pôsobí trochu jednotvárne, všetko mi vynahradila celkom akčná koncovka a neštandardné rozuzlenie. Navyše je to konečne horor, ktorý má dobrú atmosféru. Démon je tentokrát poriadne silný, keď si s ním nevedelo poradiť ani šesť kádehákov. Celkom dobre sa tu pracuje s hlavnými postavami a ich vzťahmi, menej už s maskami či trikmi. Celkom ma to ale zaujalo. ()