Photograph - Ein Foto verändert ihr Leben für immer

• USA Photograph (více)

Andrea1717

Som sklamaná, film postráda akéhokoľvek ducha, je to tichý komorný príbeh s neurčitým koncom a neviem sa rozhodnúť, ako by som chcela, aby skončil. Od tohto režiséra po filme Dabba by som čakala niečo omnoho viac, možno to len bol chabý pokus o niečo podobné, ktorý rozhodne nevyšiel. Nedokázala som sa vcítiť do postáv a Nawazuddin, ktorý väčšinou nesklame nemal s v tomto žiadnu šancu sa nejako prejaviť, obe hlavné postavy boli vlastne o ničom. Žiaľ. ()

Jenda

Všechny filmy jsou dnes stejné, můž potká ženu, zamilují se, rodiny nesouhlasí. To je parafráze toho, co hlavní postava říká. Druhý Lunchbox se nekoná. Je tu indická parafráze na nevěstu k pronájmu. Zde se chudý fotograf ze severu snaží ukonejšit babičku, kteráho nutí se oženit. Tudíž požádá krásnou dívku z vyšší třídy, kterou vyfotil, aby zahrála jeho přítelkyni pro babičku, která je pár dní na návštěvě. Romance podkreslená tesknou muzikou tahá nohy a staví na cutness faktoru introvertní studentky Miloni a na očekávání zda ji bude chtít Rafi stáhnout za ním do slumu, nebo ne. Na jedno podívaní fajn, ale sáhl bych raději po již zmíněném milejším Cizím obědě. [Rakkautta&Anarkiaa 2019] ()

Aljak

Komorná melodramatická lyricko-sociálna balada? Tak to musí byť jedine Ritesh Batra! Takmer totožný štýl ako pri jeho Dabbe, ktorá bola formálne veľmi podobná ako aj tento kúsok. Photograph mal potenciál, kvalitnú zápletku, aj sympatické postavy. Napriek tomu tu až príliš zaúradovala tá ťažkopádnosť a melodramatické tempo, ktoré tento filmy výrazne zbrzdili. Chýbalo tomu akosi viac emócií a temperament postáv sa držal dosť pri zemi (miestami asi až pod zemou). Otvorený koniec môže mnohým ľuďom vadiť, ale mne neprekážal (tak ako pri Dabbe). Čo dodať? Rafi a Miloni skutočne vyzerajú ako rasgulla a gulab jamun na jednom tanieri! :) ()