Profesionálové - Série 2 (1978) (série)

Neuctivý státní zaměstnanec (S02E07)

(epizoda)
  • Velká Británie Not a Very Civil Civil Servant (více)

Cowley nikdy nepatřil k příliš uctivým státním zaměstnancům, a tak ho zrovna netěší, když je ministrem pověřen úkolem vypracovat sledovací správu o korupční aféře, v níž figuruje vlivná stavební firma Temple-Blake Limited. Ta čelí soudnímu vyšetřování, a aby nevypadla ze hry o lukrativní státní zakázky, musí rozsudek znít nevinen. Bezskrupulózní dravci vsadí na staré osvědčené metody: likvidaci klíčových svědků a ovlivňování či zastrašování členů poroty. Je zkrátka cosi shnilého v britském stavebnictví, nyní si ovšem na zločince v drahých oblecích posvítí profesionálové z CI5. (Česká televize)

SOLOM.

Cowleyho zarputilost a smysl pro spravedlnost bychom potřebovali i tady u nás. To by ty prasátka ze sněmovny i senátu už dávno bručeli za mřížemi. Korupce je všude na světě a bylo by pěkné s tímhle svinstvem pořádně zamést a vykydat veškerý ten hnůj, ale to se nikdy nestane. Srát do vlastního hnízda si přeci papaláši nebudou. Tento díl měl vcelku snesitelné téma, leč na úkor větší porce akčních pasáží (až na samotný závěr). Takže i v tomto případě jde o slušný leč průměrný díl. ()