Reklama

Reklama

V pasti

  • Česko Letní kino (více)

Obsahy(1)

Mladý muž z amerického města si vyjede se svou dívkou Carmen do letního kina, aby nakonec zjistil, že se dostali do sběrného tábora pro odpad společnosti, ve kterém vládnou gangy násilníků. Ve snaze uniknout z tohoto pekla se dostává do smrtelně nebezpečných situací. (oficiální text distributora)

Recenze (22)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Hodně zajímavý a trochu bizardní film, který mne zaujal zejména tím, že i když se v něm v podstatě nic moc neděje, hrozně se mi líbil. Prostě mi to stále něco připomínalo. Jako by sen. Zdálo se vám někdy, že někde jste, jsou tam vaši známí, spousta neznámých lidí a děje se tam něco, o čem jste přesvědčeni, že to není rozhodně dobré a správné, ne-li nebezpečné? A celý ten sen chodíte a přesvědčujete svoje nejbližší, že je třeba odtud vypadnout, zmizet, že hrozí nebezpečí ... a každý vás s úsměvem přesvědčuje, že je všechno v pořádku, že se nic neděje. Já takové sny v životě měl hodněkrát a tento film je prostě zhmotnil... Hlavní hrdina je obyčejný týpek, co se umí docela dobře rvát a s nikým se moc nesere, jenže takových je v "kino-táboře" spousta. Chodí sem a tam a sotva vyřeší jeden problém (sežene ukradená zadní kola od auta a benzín), nastane mu problém další (někdo mu ukradne motor). A tak furt bloumá a chodí táborem, dostává se do menších potyček, ale nejhorší je, že vidí tu šílenou "stádovost" všech těch lidí tam, kteří jsou zde vlastně spokojení a že začíná být spokojená i jeho přítelkyně ... Prostě šílená představa, úchvatně natočená a stavějící na jednom základním filmovém atributu - ATMOSFÉRA!! Opravdu tak "snovou", beznadějnou, divnou a bizardní atmosféru jsem u filmu zažil málokdy ... Vše završeno perfektně natočeným akčním závěrem a únikem hrdiny, který se sice osvobodil, ale zanechal tam za sebou stovky "spokojených" mladých lidí ... Opravdu výtečný postapokalyptický filmeček!!! Jen se musí asi pochopit ... ()

choze 

všechny recenze uživatele

Bizarní videoklenot z poloviny 80. let a další produkt obsese australské kinematografie postapokalyptickými vizemi (POSLEDNÍ VLNA, trilogie ŠÍLENÝ MAX, QUIET EARTH). Nejen po zdařilé vizuální stránce (výprava, kostýmy) dluží snímek leccos MAXOVI (klidně by mohlo jít o spin-off jedničky), WARRIORS či ÚTĚKU Z N.Y., není ale tak akční (dvě autohoničky a jedna bitka), zato přichází s metaforou stádního, konzumního a apatického života nižší třídy, kterou představuje (ne)dobrovolné osazenstvo autokina. To je totiž po globální hospodářské krizi a vlně nepokojů jakýmsi vězením pro sociálně vyloučenou mládež, kde dostanete fastfood, drogy a každý večer vám pustí nějaký filmový brak (hrají se předchozí filmy režiséra Briana Trencharda-Smithe, THE MAN FROM HONG KONG a TURKEY SHOOT) a nemusíte živořit bez práce a bát se, že vás zabije některý ze zdivočelých gangů jako ve venkovním světě. Přesto hlavní hrdina od počátku hledá cestu ven, zatímco jeho přítelkyně se začne rychle přizpůsobovat okolí, které se radikalizuje dovnitř - proti stejným chudákům jen jiné rasy. Bohužel, po rozkoukání se ve venkovním světě a v autokině, se v prostřední třetině nic moc zajímavého neděje a chybí pamětihodnější scény, ale dojem poněkud napraví akční finále se stylovým únikem hrdiny z kina. Spokojeně se usmívající hrdina nechávající kino za sebou a uhánějící za úžasného eighties popíku "Playing with Fire" směrem k městu, mi přivodil přímo učebnicovou katarzi. ()

Reklama

bartias 

všechny recenze uživatele

Ujetý příklad toho, jak si v Austrálii 80. let představovali anti utopickou budoucnost plnou ztěží zvladatelné kriminality a legračních punkáčů. Nějak se mi nepodařilo rozluštit, o čem to vlastně je. A bohužel to nakonec není ani dost ujeté, aby se na to dalo jenom nevěřícně zírat. Nezapomenutelná ale zůstává scéna s namakaným borcem, který popadne činku, párkrát s ní zamává ve vzduchu a nakonec prohlásí „Fuck it! I’m strong enough.“ ()

movie 

všechny recenze uživatele

Nevím nakolik tomuhle filmu ubralo to, že jsem ho viděl s jednohlasím dabingem Martina Dejdara, ale post punková psychedelická seance se rozhodně nekonala. Nápad je sice okey, ale podstatná část už tak dost krátkého filmu se vleče doslova šnečím tempem a po celou dobu jsem jen lačnil zjistit něco víc o pravidlech a systému tábora, byť většinou marně. Společensko sociální reflexi sice oceňuji, ale mnohdy mi to přišlo skutečně samoúčelné, jako třeba v momentě kdy do "tábora nepřizpůsobivých teenagerů" najednou přijede autobus asiatů a zjišťujeme, že většina bílého osazenstva má velmi vyhraněné názory na ostatní rasy a organizuje se v pseudoradikálním nazi drive in brotherhoodu. Za mě lepší dvě hvězdičky, chtělo to aspoň trochu víc akce aby medvěd nebyl v apatii. ()

T-pack 

všechny recenze uživatele

Nechci nikoho vyděsit následujícím výčtem věcí, které se mi na filmu nezdály, a předešlu tedy, že je to stále celkem průměrný kus filmařiny. Ale: mid-apokalyptické zasazení mi nedávalo absolutně žádný smysl - člověk skoro věřil, že všechny ty bizarnosti jsou na denním pořádku, zvlášť s tak divným a nic nevysvětlujícím začátkem. Film se tváří, že má vlastní mytologii, divákovi z ní však nabídne až podivně málo a má-li zde být místo pro teorie či zamyšlení, nabídli ho tvůrci příliš mnoho. Bloudění (celkem sympatické) hlavní postavy vězením nevězením houpá s filmem mezi žánry a ten se pak nakloní (hlavně kvůli vyloženě neděsivé atmosféře) spíše k akci, což snímku nedělá dobře. A vyzobrazení úpadku společnosti tmavými mokrými ulicemi, plnými grafitti, hořících aut a nezvladatelných gangů teenagerů, kteří mají soubor vlastních pravidel srovnatelných s manifestem anarchie, bylo nápadité jednou - ale osmdesátá léta si nějak takto rozvrat představovala. Ach jo... ()

Galerie (58)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení začalo 9. září 1985 a trvalo 35 dní. (koval45)

Reklama

Reklama