Píše se rok 1937 a probíhá japonská invaze do Číny. Markantně lépe vyzbrojená a vycvičená japonská armáda decimuje čínské síly, složené převážně z rolníků a obsazuje jedno území za druhým. V Šanghaji se jejich postup na moment zastavuje, když se oddíl osmi set hrdinných obránců opevní v obřím obrněném skladišti na břehu řeky a s nasazením veškerých svých životů brání útočníkům v dobytí celé Šanghaje a postupu na hlavní město Nanking. Přesila je ovšem obrovská... (C0r0ner)

mortak

Vlastenecký historický film v tom nejlepším slova smyslu. Obrana skladiště Sihang je jedním ze klíčových bodů novodobé čínské historie, a tak je pochopitelné, že filmaři tento obrovský úspěch armády (i když to byla tehdy NRA, která pak byla vyhnána) natočili ve velkém a s náležitým patosem. Ovšem taky dost historicky věrně. Ač se nám může ta zápletka okolo vlajky zdát přepálená, Yang Huimin tu vlajku tam opravdu donesla, a obránci ji za úsvitu vyvěsili (s tím následným leteckým útokem to pravda trochu filmaři přehnali, ale patos musí bejt). Objektivně za čtyři, ale přidávám pátou za způsob vyprávění - ty mikropříběhy vesničanů, kteří neumí zabíjet, jsou k tomu brutálně nuceni svými nadřízenými, a nakonec se stávají hrdiny, odráží docela historii. ()

bizz_mjc

Bylo jich 400 mil., kdyby každý z nich na ně plivl, utopili by je. Film vystihne komentář "válka na druhém břehu", i takový podivnosti, kdy jste si mohli dát hotdoga a sledovat válku z přímého přenosu, jak fotbal z vršovického balkonu. Akční scény výtečné, ale asi bych lehce pokrátil stopáž. ()

Brain-D

Velmi silný snímek o konfliktu, který trval v letec 1931-1945 mezi Japonském a Čínou. Postupně i celým světem v rámci 2.sv.války. Nevěděl jsem, že se Čína ocitla v tak prekérní situaci a tento audiovizuální zážitek mi hned moje mezery nádherně doplnil. Perfektní snímek, kde absolutně nerozumím hodnocení, tak budu trošku nadržovat, abych snímku pomohl. 85% ()

Sayge

Jedním slovem, KRÁSA! Atmosféra Vás vcucne již od samého začátku, kompletně Vás pohltí a nepoleví, až do samého konce. Film nasadí příjemně ubíhající tempo během něhož nás provází snímky rozbombardovaného Šanghaje, krveprolití, utrpení a bolesti. Velmi nádherně zpracované bitvy provází epický soundtrack, který Vás bude nutit pořád zvyšovat hlasitost, až na maximum. Film se točí kolem Japonského útoku na Šanghaj, který je bráněn posledním Čínským regimentem opevněným ve skladišti. Akce je rychlá, brutální a chaotická tak, jak by měla být, leč finále bylo pro mne trochu zklamáním, neboť nebylo tolik epické jak by si film zasloužil. Za mě 95% a Všem doporučuji nešetřit volume!!!! ()

Daddko

Jeden z najlepších vojenských filmov posledných rokov, Číňan prekvapil. Shanghai v roku 1937 bol rozdelený na koncesie v ktorých Čínania, Angličania , Nemci a Francúzy mali vlastné teritórium, zákony a ich nedotknuteľnosť ( koncesie boli ukončené dňom bombardovania Pearl Haurbou, t.j cca 7.12.1941). Toto zvláštne postavenie vytvorilo bizardnú situáciu, kedy si cudzinci mohli cez cca 10 m kanál pozrieť v priamom prenose bitku o Sihang Warehouse – poslednú budovu v ktorej odolávali posledné zbytky pozbierancov Čínskej armády proti Japnskej armáde. Tá bola zďaleka najagresívnejšia spomedzi aziatov po stáročia. Na začiatku 19 storočia zaútočili na Kóreu, Thaiwan, Čínu, na hlavu porazili Ruské námorníctvo. Stretávame sa na jednej strane s agresívnym, v bojoch zdokonaleným Japonským vojskom proti pár odhodlaným vojakom a zmesov kadečoho. Záver ukáže, prečo tento vopred prehraný boj mal vplyv na budúcu Čínsku armádu a odpor voči Japoncom- Čínsky roľník sa mení zo zbabelého ustráchanca na vojnového hrdinu. 5*+ ()

kenkaku

Tak tohle byl mazec. Sakra dlouhý, ale pořad mazec. Po stránce kulis a výpravy neskutečný. Nešlo nic než jen zírat. Co mě pobavilo, byla ta podobnost čínských uniforem s německou :). Samozřejmě, film obsahuje větší než malé množství LOL teatrálních momentů (telefonní kabel přes most bereme jako jeden za všechny). To že se ale na druhou stranu neštíti střelby do vlastních řad (a to doslova), beru jako známku soudního rozumu a snahy o trochu té černé do záplavy bílé (respektive rudo-žluté). ()

iXtr3m3

Ďalší čínsky film v poslednej dobe, ktorý som si chvíľu odkladal na to správne pozretie. Nie je to tak veľkolepé ako Vojak Ryan, ale je to drsné, je to nekompromisné, patriotizmom nasiaknuté tak akurát, nič prehnané a ak by bola z toho pravda čo i len polovica, tak nezávidím dotyčným v ich dobe. Európa sa prizerala pekne zvýšky, tak ako sa patrí, veď predsa vždy sa lepšie zhadzuje vina na USA, Rusko a iné krajiny a sami sa k ničomu nemajú, až kým sa to nedotýka aj priamo ich (WW1, WW2). Žiadne extra prehrávanie, ako to býva v čínskych filmoch zvykom, toto je už produkcia pre medzinárodný trh, nielen svojich. Malo to akciu, napätie, grády, emócie, špinavosť, bezmocnosť, myšlienku. 85% ()

TheSpearCZ

Čína se tady vytahuje pořádnou velkolepou bitvou podle skutečných událostí, která má doslova nejlepší možné předpoklady na úspěch válečného filmu co se týče příběhu, protože tak jako na styl Tajných vojáků z Benghází jsou zde hlavními hrdiny vojáci, kteří v malém počtu brání dané místo (skladiště) a odporují několikanásobné přesile Japonců a mohu spokojeně konstatovat, že se jedná naprosto po právu o nejvýdělečnější film roku 2020... Přeci jen, kdo by nefandil těmhle hrdinům, přináší to ty správné emoce, už teď se zde nachází mnoho památných scén a pokud si nespoilnete výsledkek tohoto obléhání, tak rozhodně i napínavé. Jediné co si můžu dovolit negativního napsat je fakt, že to je zbytečně minimálně o 20 minut delší, protože se tu nacházejí scény, které zde odvádí pozornost od hlavního děje a nemusely se tu vůbec objevit. Každopádně za poslední dobu jeden z nejlepších žánrových filmů a pro fanouška válečňáků jednoznačná povinnost! Lepší 4* ()

Tipko

Dobre natočený čínsky film o ochrane skladišťa a Šanghaja čínskymi vojakmi pred Japoncami. Kiež by si aj náš národ tak hrdinsky chránil svoje národné a duchovné dedičstvo našich otcov, ktoré je v súčasnosti v ohrození, ako vtedy Číňania svoj ľud. ()

rivah

Nacionalistická propaganda o hrdinství skupiny Číňanů bojujících proti japonskému vojsku. K posílení čínského ducha. ()

vox_populi

hm...bolo to na mňa až príliš "exotické", ale keďže mám rád filmy so silným nábojom ozajstného vlastenectva a nacionalizmu a naviac nakrútené podľa skutočných historických udalostí, prekonal som isté predsudky a film ma postupne viac a viac zaujal. Aký to kontrast voči falošnému pózerstvu, klišé a megalománii vojnových filmov z produkcie USA. To hrdinstvo a odhodlanie Číňanov bolo vo filme podané mimoriadne sugestívne. Kamera a technické efekty boli na jednotku. Verím, že tento film je pre ultraliberálov a slniečkárov ako červená muleta pre býka v aréne, no pre mňa je to prekvapenie roka 2020! Štyri a pol hviezdičky. Najlepšie komentáre: "Daddko", "Fr" ()

Neddo

Efekty, kamera, detaily, hodně pěkný. Spíš, jak pokračování Batmana. Ale tak propagandistický film, děj a vnucení jej divákovi jsem naposled zažil, když jsem viděl sovětské válečné filmy. ()

adamix

Čínsky kopanec do riti všetkým akčným vojnovým trhákom typu RYAN, HACKSAW RIDGE, THIN RED LINE, ale aj Snyderovmu komiksovému 300. Tu je počet hrdinov v uniformách, bojujúcich za slobodu, o čosi vyšší a minimálne každý z nich schytá aspoň jednu guľku. Tri geniálne bojové scény plus tá finálna - samovražedná. Okrem toho je to najpatriotickejšie, čo ste kedy videli a nečakane psychologické. A nech sa tu nikto nevyhovára na tú dĺžku, pretože jedna sekunda v tej sprostej vojne mohla trvať celú večnosť. Číňania prekvapili. Zatiaľ najlepší film tohto úžasného roka a práve od nich :). Za mňa 90%. ()

Solverino

Jedna hvězda navíc za (některé) pěkné scény. Jinak je to celkem vypočitatelná záležitost, ze které patos a filmové "hrdinství" stříká na míle daleko. Moc se mi to nelíbilo, když se nad tím zamyslím, chovali se vojenští velitelé v té době dost divně a pro evropana až nepochopitelně (nejdřív chráním životy jako blázen, abych je pak poslal na smrt jako kamikadze a úplně zbytečně)... no, někomu se to možná bude líbit, ale já se nudil, film je strašně prvoplánovitej a nemá prakticky žádný přesah... taková nudná řezničina (nádeničina u režiséra). Tak na úrovni ruskýho válečnýho filmu (starýho, teď jsou už mnohem lepší). ()

Mamlas

Nějací fanatičtí asiati se tam ve zmateném ději střílí hlava nehlava, všichni stejní, nevím, kdo je s kým a proč a je mi to jedno. Tohle koukat nebudu. Vypnuto. (15%) ()

PaulCZE odpad!

Hektická zmatená šílenost kde všechno musí vypadat strašně moc heroicky. Taky tam furt někdo řve a nejlépe mimo záběr. ()

helrohir

Po technickej a vizuálnej stránke je tento film absolútna špička. Kamera je vynikajúca, strih prehľadný a bojové scény sú vďaka tomu luxusné. Vcelku oceňujem aj to, že film sa nezameriava na jednu postavu, ale na celkovú situáciu. Je pravdou, že pri niektorých scénach (vztyčovanie vlajky, beh cez most) je to s pátosom cez čiaru, a taktiež mnohé scény, kde sa práve nebojuje, sú tiež občas prázdnou výplňou. Chcelo by to film aspoň o pár minút skrátiť, ale vo všeobecnosti som si ako fanúšik vojnových filmov tento kúsok užil. 70%. ()

solisoli

Hneď od počiatku filmu sa rozpútal divoký vojnový chaos, že nebolo možné rozoznať kto, proti komu bojuje a vlastne prečo. Strieľali sa vlastní medzi sebou tak húževnato a nemilosrdne, že divák nadobúdal dojem, že je to predstavenie, pre zazobancov na druhej strane rieky, ktorí medzi krutými bojmi, spokojne chľastali, zabávali sa, promenádovali po uliciach, akoby nič. Kto sa príliš nudil, oprel sa o zábradlie a sledoval ten cirkus z nábrežia, pár metrov od toho neúprosného masakrovania. Ak to nepripadalo, na hlavu, tak už potom, čo. Konečne po nejakom prímerí sa dalo konštatovať, že sa jedná o oslavnú ódu brániacich Číňanov, pri dobíjaní Sanghaja v roku 1937, Japonskou armádou. Čo ešte dodať k tým pravidelným hrdinským príbehom, najčastejšie americkým a sovietskym, sa pridali aj čínsky. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů