Případy bratra Cadfaela - Série 1 (1994) (série)

The Leper of St. Giles (S01E03)

(epizoda)
Drama / Mysteriózní
Velká Británie, 1994, 1 h 15 min

elizabeth_ba

Jak už jsem uvedla v komentářích k předchozím, rozhodla jsem si přečíst jednotlivé knihy a následně zhlédnout jejich adaptaci. S předchozí (St Peter's Fair (S03E02)) jsem měla docela dost problém, i když bez znalosti předlohy se mi dříve líbila. Bála jsem se, aby se to nezopakovalo i u Malomocného u sv. Jiljí. Leč tyto obavy se ukázaly být liché. Ačkoli i tady došlo k několika úpravám dle předlohy a Hugh Beringar sem patřil asi tak, jako slečna Marplová do Nekonečná noc, přesto jeho přítomnost obrousila hrany, a tak ani tolik nevadilo nahrazení opata Radulfa, jeho předchůdcem na opatském stolci - Heribertem. Ačkoli Radulf by sem díky svým vlastnostem lépe zapadal, vzhledem k časovému řazení adaptací (odlišnému od pořadí knih) to nebylo možné. A jelikož jsme tu měli jsme asi nejhezčí pár celé série (Jonathan Firth, už po svém úspěchu v Covington cross, a Tara Fitzgerald, ještě úplně mladinká) moje jediná větší výtka směřuje k zapojení do děje Brana, chlapce od sv. Jiljí, který v knize sehrál mnohem větší roli. ()