A.K.

• Japonsko AK ドキュメント黒澤明
všechny plakáty

Francouzský dokument je z velké části o natáčení Kurosawova opusu Ran. Neobsahuje však věcné názory, spíš pocity. Nečekejte rozhovory ani záběry z natáčení. Je tu poetickou formou vysvětleno, jak přišel k některým nápadům, mnohdy až na poslední chvíli. (Terva)

stub

Nádherně zachycená atmosféra natáčení Kurosawova opusu Ran, který on sám patrně považoval za své životní dílo. Kdo chce velký objem věcných informací, bude možná zklamán, kdo chce nasát ducha mistrovy tvorby, může těžko zvolit lépe. ()

wipeout

Očakával som trochu komplexnejší náhľad do tvorby a života Akiru Kurosawu podobne ako u Tarkovskeho, ale i množstvo detailov, ktoré nám približujú režisérsky štýl tohto velikána svetovej kinematografie poslúžia v kombinácii s faktografickou a filmovou bázou na lepšie pochopenie jeho filmov. Zábery sú väčšinou z pár dní samotného natáčania Ran v roku 1984. ()

Brion.y

Nemám mu čo vytknúť...možno iba, že Akira Kurosawa bol na neobvyklej strane kamery:D Inak, zaoberal sa hlavne natáčaním Ran a ohľadom toho, neviem. Videla som ho skôr než dokument, čo sa mi zdalo výhodné, tak rada znie hádam pozrieť si Ran, A.K. a následne znova Ran (echm :D) ...a dokonalá scéna bojového poľa z Kagemushe fakt potešila (tu odporúčam bezpodmienečne najprv Kagemushu, potom A.K., aby ste si nebodaj nevšimli istý dejový zvrat) rovnako ako aj prvá práca režiséra, pretože Uma je film, ktorý mi asi nie je súdené uvidieť... ()