Špioni na sněhu

John Downer

Hudba:

Will Gregory

David Tennant (vypravěč)

Další z dokumentů, v němž odhalují svět přírody kamery na tělech zvířat... Žít na místech dlouhodobě pokrytých sněhem znamená pro mnohé živočichy tu nejtěžší zkoušku. Naše robotická zvířata se vydávají splnit svůj cíl. Zjistit, jak jejich živé předlohy dokážou přežít v přírodní ledničce. Jak nacházejí partnery, jak se starají o potomky, jak využívají svou inteligenci. A dokonce jak se baví. Našim špionům vybaveným kamerami se podařilo dostat tam, kam se odváží jen málokdo. (Česká televize)

ostravak30

Zvířata jsou druh vyznačující se tím, že i kdybyste jedno konkrétní natáčeli pořád dokola, vždy se najde něco nového a zábavného. Nikdy to nebude stejné. Takže ano, pravděpodobně byly podobné záběry či zvířata už někdy někde k vidění, ale to na zajímavosti neubírá. Pravda však je, že filmaři se tentokrát více zaměřili na to, jak si zvířata poradí s jejich technologií než na samotný život a chování v přírodě. Ale i to je vlastně originálním, protože všechny dokumenty to dělají opačně. A pozorovat různá zvířata bylo zábavné. ()