Jane Goodallová: Naděje

(TV film)
  • USA Jane Goodall: The Hope
USA, 2020, 90 min (Alternativní 2x46 min)

V roce 1986 byla doktorka Jane Goodallová jednou z účastnic konference zabývající se hrozícím vyhynutím šimpanzů. Od té doby se více než 30 let angažovala coby aktivistka v rámci boje o ochranu šimpanzů i dalších divoce žijících živočichů a zlepšení životních podmínek šimpanzů v zajetí. Jedním z cílů Jane bylo inspirovat další generace lidí a ukázat jim, že řešení environmentální krize je na dosah. Jane stráví každý rok zhruba 300 dní na cestách, setkává se s dětmi v Zanzibaru i zástupci technologických gigantů v Silicon Valley nebo třeba princem Harrym. Prostřednictvím humoru, moudrosti i srdce předává naději na to, že i jako jedinec jsme schopni udělat mnoho. U příležitosti 60. výročí jejího příjezdu do šimpanzího království v Gombe ji uvidíme trávit čas s rodinou v Tanzanii i její návrat do Ráje, jehož přežití by ráda zajistila. (National Geographic)

Marze

Shledl jsem prvni epizodu na televizi Prima Zoom. Nasi nejblizsi pribuzni primati to maji od homo economicus s antropocentruckym pohkedem na svet provadejici celoplosnou ekocidu spocitany. Ono nejde jen o to, ze v pude jsou chemicky likvidovany miliardy tvoru, ktere vytvari humus, ale do teto mrtve pudy aby neco vyrostlo pak musi byt pridavano jeste vice chemie a hubicich prostredku a lidi dostavaji rakoviny ()