Protančíme tím – Baletní gala z Národního divadla

Taneční / Hudební
Česko, 2020, 68 min

Režie:

Martin Kubala

Mimořádný přímý přenos z Národního divadla v Praze, ve kterém vystoupí sólisté baletu v programu na podporu boje proti koronaviru... Jsme si vědomi přínosu, které divadlo pro společnost mělo a i nyní v této paradoxní situaci má. Divadlo má přesah, komunikuje, ovlivňuje, je duchovní nadstavbou, poskytujeme lidem emoční zážitek, dává krásu a umí povzbudit. A tuto funkci se snažíme nyní nalézt i přes to, že nehrajeme. Spustili jsme proto pozitivní kampaň, chceme motivovat a obdarovat společnost, která se nyní vyrovnává s řadou potíží – a to i psychických a sociálních. Proto bychom rádi navázali na trend, kdy se vlastně všechen kulturní život přesunul do domovů prostřednictvím televizních obrazovek či monitorů. Navíc se tím připojujeme k ostatním světovým divadlům, které streamují a ohlas na tyto aktivity je obrovský... V Galavečeru zatančí Mathias Deneux, Ayaka Fujii, Roger Cuadrado, Alexandra Peru, Tudor Moldoveanu, Radka a Adam Zvonařovi, Francesco Scarpato, Jakub Rašek, Giacomo De Leidi, Giovanni Rotolo, Aya Watanabe, Patrik Holeček a Federico Levoli. (Česká televize)