Žena nad propastí

(TV film)
  • Kanada Woman on the Edge (více)

Karen se v noci zdá strašlivý sen, že někoho zavraždila. Ráno pak cestou do práce uvidí letáček s fotografií pohřešované ženy jménem Gina – je to ta zavražděná z jejího snu. Karen je naprosto rozhozená, v práci se chová tak neadekvátně, že odradí důležitého klienta a dostane od své šéfové okamžitou výpověď. Manžel Karen Otto je psychoterapeut, snaží se ji uklidnit a pak ji zhypnotizuje stroboskopickým světlem. Když se Karen probere, stojí na mostě u přehrady, připravená skočit dolů.  Zachrání ji muž z auta, které jede kolem, jmenuje se Hugh, a je to lékař z pohotovosti. Odveze ji domů, kde už se to hemží policií, v kůlně u bazénu bylo nalezeno mrtvé tělo ženy. Karen je odvedena k výslechu, zkoušky DNA prokáží, že měla s mrtvolou zabalenou do igelitu co do činění. Karen se skutečně vybavují útržky vzpomínek, myslí si, že je vinna a v hysterickém záchvatu se pobodá propiskou.  Při převozu do nemocnice se ale zmocní paralyzéru, omráčí stráže a uprchne. Jde nejprve na své bývalé pracoviště, kde si to vyřídí se šéfovou, a pak za Ottou. Ten se ji snaží uklidnit, ale když jí jde pro sklenici vody (do které přidá drogy), najde Karen na jeho stole otevřenou a podtrhanou knihu o hypnóze a dojde jí, že s ní manžel manipuluje... (TV Nova)

NikiVai

Tak od čtvrtiny filmu jsem už věděla, kam se to ubírá. Nemůžu si pomoct, ale ty kanadské filmy jsou tak průhledné a herci hrají na sílu, až afektovaně. ()

Phietros

Průměrný televizní thriller, který si ale nezaslouží spadnout do propasti. Téma s hypnózou, kdy je manželka psychologa obviněna z vraždy co nespáchala funguje. Herecké obsazení také dobře zvolené, Karen charismatická pěkná ženská, její manžel proutník co jí zahýbá s mladšími kamarádkami své dcery, no a to ostatní už pokulhává. Přihlouplá policie, únik ze sanitky, návštěva pracoviště, láska na první pohled se zachráncem, krádež policejního auta přes kabeláž atd. Nicméně je to koukatelné a vcelku to odsejpá! 55% ()

Adramelech odpad!

Z dosti chabého námětu i příběhu je patrné, že scénárista Paul A. Birkett není takový borec jako velšský Gwion Bach nebo irský Fionn mac Cumhaill, aby si uměl vycucat z prstu něco smysluplného. Celá story, lavírující mezi psychologickým a kriminálním dramatem, je tudíž notně přitažená za vlasy. O ději dostatečně podrobně referuje anotace. Přečetl jsem si ji, měla mě varovat, ale bez ohledu na to jsem si film pustil a statečně jsem jej přetrpěl až do konce. Je to jeden z mnoha filmů, jež zpochybňují názor, že film je druhem umění. Naštěstí existují i takové filmy, které tento názor potvrzují. Ještě poznamenávám, že téma zločinných hypnotizérů bylo v módě v 19. století. ()