Delirium

• Itálie Delirio caldo (více)

Herbert Lyutak je velice zvláštní člověk. Pracuje jako kriminální psycholog a mezi svými kolegy je velice uznáván. Nikdo z nich však neví o jeho zvrácené úchylce, kterou je zabíjení mladých dívek. Jednoho dne se v něm cosi zlomí a už nechce dál pokračovat v dráze sériového vraha, proto se rozhodne skoncovat se svým nechutným koníčkem a ke všemu se přiznat. Jenže ještě než k tomu dojde, začne v okolí docházet k dalším vraždám a je jasné, že na scénu přišel další zabiják. Herbertovi se naskytne příležitost alespoň částečně odčinit své hříchy a začne s policií na případech spolupracovat. Přestože nezná vrahovu totožnost má pocit, že to musí být někdo, koho moc dobře zná. Vrah je však před svými pronásledovateli pořád o krok napřed a to dohání Lyutaka k šílenství. Navíc se v něm opět probouzí touha zabíjet. (SOLOM.)

WScully odpad!

Tak to snad ne!!! Film bez trochy napětí, i když jsem předpokládal, že nějaká ta béčková napínavá atmosféra zde bude, pokus o erotické scény je více než trapný, přičemž hlavní hrdina působí spíš jako UFOun z filmu Četník a mimozemšťané, který přiletěl dělat peklo na planetu Zemi se záměrem prostudovat lidskou anatomii, tedy především tu ženskou anatomii. Giallo prachmizerné. Ehm, vlastně jsem nikdy neslyšel o opravdu dobrém giallo. No, nicméně je v tomto filmu absolutně všechno špatně. Špatný střih, kamera, snad nejmizernější hudba té doby, herci mimo, všechno se dá předvídat... Proč tak dlouhé vyjádření k tomuto odpadu? Snad z dobré vůle, abyste se na něj nikdo nikdy už nepodíval, jinak umřete nudou a předtím vám bude ještě dost trapně... ()

G04T

Ačkoli atypický, tak velmi kvalitní giallo obohacený troškou zvrhlosti, ale ne tolik, jako u jinejch Polselliho snímků. Hargitay je skvělej psychouš, fakt dobrá volba herce pro tuhle roli. Neskutečně mě srala postava hlídače, přál jsem mu aby chcíp. Konec byl docela wtf, takovouhle pointu jsem nečekal (nebo spíš jsem nehádal, kdo bude vrah, prostě se nechám vždycky překvapit). Motiv je láska, žárlivost, sobectví a závist. Upřímně - čekal jsem ještě malinko víc, ale nemůžu říct, že by mě Delirium zklamalo. Atmosféru má, napětí též, hudba supr a samozřejmě.. rukaviceeee! Na Polselliho ale až moc "normální" film. ()

djbarrel

Hodně zamotané, hodně vykonstruované, málo atmosférické, málo zábavné a málo zajímavé. To je asi tak všechno. 40 % ()

honzic

Průměrný horor s pár dobrými scénami, ale jinak ne moc dobrý scénář a herecké výkony. Hodnocení: 45 % ()

moviefan4

Dosť slbý a pre mňa hlavne nudný horor. Dej bol dosť bezáživný a miestami bez nápadu. Ked už by som mal odporúčiť dobrý taliansky krimi odporuvím film Pták s krištalovým perím od Argenta ()