Nejhledanější zločinci světa

• USA World's Most Wanted
USA, 2020, 3 h 55 min (Minutáž: 45–48 min)

Kamera:

Ludovic Tourte

Bob Schieffer (a.z.), Valérie Bemeriki, Tom Mangold (a.z.)

Epizody(5)

Dokumentární seriál o nejhledanějších zločincích na světě, kteří se i přes mezinárodní vyšetřování a vysoké odměny vypsané na jejich hlavu dokázali vyhnout zatčení. (Netflix)

Tjaden

Povedená dokumentární série, která diváka provede pátráním po pěti různorodých, dlouhodobě unikajících a dosud nepolapených zločincích. Pro našince bude asi nejzajímavější 4. díl o Semjonu Mogilevičovi, odehrávající se z podstatné části v Paze za přispění bývalých českých policistů, kteří se v 90. letech účastnili legendárního zátahu v restauraci U Holubů. Ve zbývajících dílech si tvůrci posvítili na šéfa mexického drogového kartelu, sponzora rwandské genocidy, "Bílou vdovu" v řadáh Aš-Šabáb či posledního unikajícího kmotra sicilské Cosa Nostry. ()

celticek

Drsní jsou tam všichni. Nejvíc jsem se těšil na Prahu a zátah u Holubů, ale nakonec mě to celkem zklamalo. Hodně velká svině je diktátor Rwandy a zaujal mě taky boss "Naší věci". Mohlo to vtáhnout více. Na druhou stranu - co by ukazovali, když sami neví kde se tito zločinci nacházejí (nebo je dokonce některé vlády chrání). ()

Deleatur

Plusy: Informační hodnota. Doklad, že skuteční zločinci, i ti, co stojí vyšetřovatelům za mega, mají daleko k sofistikovaným filmovým padouchům (snad s výjimkou "Posledního kmotra"). Ironie, když si ruská zločinecká garnitura došlápla na ruskou zločineckou galerku. Mínusy: Samozřejmě obsah. Dále zvláště mexický bordel, obrázky z rwandské genocidy a pohled do bezcitných očí jejích pachatelů, bílá matka teroristka a česká stopa v neschopnosti vyšetřovatelů. Pouze průměrné, jakoby narychlo spíchnuté zpracování. Hodnocení: 64%. ()

Arsenal83

Pomerne nudné, suché spracovanie. Súhlasím s názorom, že to miestami uspávalo, určite sa tu nepodarilo priniesť šťavnaté informácie, niečo tak zaujímavé, že to nechcete prestať pozerať. Väčšinou sa bavíme o zločincoch, o ktorých mnoho ľudí nemá ani páru, ale za 45 minút sa o nich nedozvieme oveľa viac. ()

mira007

Netflixovský dokumentární seriál o nejhledanějších zločincích světa. Má to atraktivní moderní formu, některé ze zpravodajství neznámé záběry, pěknou kameru a více se to koncentruje na pátrání po nich, než popis jejich "kariér" plus americké výkřiky hodnocení " jsou nejlepší, nejschopnější, ..." Konstrukcí byl dle mne nejlepší E05 o šéfovi cosa nostry - přehledný životopis gaunera, zajímavé výpovědi můžů zákona včetně jednoho, kterého osobně Denaro rozstřílel kalašnikovem v autě, hodně dobových záběrů působení mafie, výpovědi mafiánů, kteří porušili omertu včetně di Mattea, kterému za to zabili syna. Nejsilnější díl je dle mne E02 o Kabugovi , který sponzoroval rwandskou genocidu a jejíž záběry ( ikdyž prostříhané) tu jsou. Naopak nejslabší je bohužel dílo Semjonu Mogilevičovi o jehož vzestupu není ani ň, zato zde aspoň vystupují čeští detektivové, kteří prováděli slavný zásah u Holubů, zde mne překvapila informace, že se sním potom dokonce sešli kdesi v Rakousku, kde jim vyhrožoval... a pak skončili ve vazbě za vykonstruovaná obvinění. A ten jeden pak brečel, že díky Mogilevičovi se s ním rozvedla manželka... ty vole vtipný český příspěvek do světové dokumentaristiky. ()