Tajná historie - Sexuální dějiny českých zemí

Orgasmus pro 21. století (E03)

(epizoda)

Jak se 30 let svobody otisklo do našeho vnímání sexu a sexuality? Existuje ještě cenzura? Tolerujeme sexuální menšiny? A jaké jsou trendy v době odlidštěného internetu? ... Sametová revoluce ukončila čtyřicet let diktatury komunismu, otevřela hranice a přinesla politickou svobodu. Souběžně s kapitalismem vtrhla do veřejného prostoru erotická témata i sexuální vizualita. Za posledních 30 let se jednak změnilo individuální vnímání erotiky, jednak vznikly zásadní zákonné i společenské normy, které naše sexuální chování ovlivňují. Ve třetím díle dostávají prostor osobní příběhy různorodých hrdinů: pornoherce, tělesně handicapovaného, prostitutky, umělců zacházejících s erotickými motivy, transsexuálky aj. Souběžně jsou trendy v oblasti lidské intimity, seznamování a vlastního sexu komentovány sociology, psychology a sexuology. Příběh sexu nelze uzavřít, ani soudobá evoluční sexuologie netuší, zda odklon od fyzických vztahů k virtualitě bude jen krátkým výstřelkem nebo dlouhodobou cestou. (Česká televize)

Radko

"Mně se postaví čurák, i když vidím židli hezkou. To nemusí být chlap, že jo.". Robert Vano. Čo ďalej o téme z titulu? Vzrast frekvencie análneho sexu. Zvýšený záujem o BDSM (bondage, domina, sado, maso) praktiky. Aktivity LBGTI komunity, snažiace zahrnúť do partnerstva homosexuálov osvojenie a výchovu detí. Zmena pohlavia (100 žiadostí za rok 2019 v Česku). Toto sú východiská dokumentu pre orgazmus 21. storočia. Heterosexualita sa v prvej polke dokumentu príliš nerieši. Skratkovito cez pouličnú anketu, obšírnejšie cez rozhovor s pornohercom Rosenbergom a sériu výpovedí prostitútok, z ktorých vyplynie, že si šľapaním riešia aj sociálne problémy či, že 70. ročná prostitútka si príde dnes aj na deväť klientov denne. A mladá generácia? Preferencia autosexuálnych aktivít. Často menší počet reálnych sexuálnych partnerov oproti minulosti, vďaka presunu sex aktivít i preferencií do online priestoru. Úplnou novinkou je automatický masturbátor. Plus virtuálna helma na hlave. Klient nemusí nič. Pri zobrazení tohto typu sexu, sprevádzaného záverečnými titulkami, som mal pocit, že sci-fi literatúra, ktorá už od 60. rokov takýto typ sexu predpovedala, sa stretla s realitou. ()