Helena a její chlapci

• Francie Hélène et les garçons

Epizody(280)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

kulyk odpad!

To se tak jednou sešlo pár žabojedů na ochutnávce odporného, mladého, sotva zkvašeného patoku, přiťukli si tím beaujelaus a přes své čmoudlé okníratěné xychty vychrlili pár úvah o financích. Například na téma, jak si nahrabat na blbech. A jeden, teď už nevím jestli to byl Žán-Brié nebo Kamém-Bért, nadhodil možnost falzifikace Béháčka od těch ignorantů vysídlených za ,,oceán Atlantique". A samozřejmě to bude lepší, intelektuálně na výši, vtipné a elegantní, vždyť jsme vydumali prakticky všechny krásy civilizace. A ani do toho nemusíme moc investovat, lépe než Delyn a Brendy hraje i poslední metař v žoldu země galského kokrhavce....Pár pytlíků a blbek, posmutnělých z hormonální nerovnováhy, nám zásobovalo obrazovky svými zjevy po docela dlouhý čas. A ta hezčí část ze spolužactva to žrala jako Mugabe člověčinu, takže nebohý Kulyk na to musel zízať tiež, chtěl-li se v průběhu nenucené konverzace nenápadně přiblížit ku ňadrům v rozpuku. ()

Rakosnicek77 odpad!

Seriál Francouzské televize vypráví o životě vysokoškolaček a vysokoškoláků. Přirozenou vůdkyní je Helena, která bydlí na koleji s Johanou a Katkou. Další kdo se v seriálu objeví a uzavírá šestici hlavních představitelů, jsou tři mladí muzikanti Mikuláš, Štěpán a Kristián. Seriál se zabývá vztahy, rozchody, navracení, zahýbáním, vším tím čím nás ve větší i menší míře krmila americká studia ve svých seriálech Beverly Hills, Melrose Place a všech těch podobných výtvorů. Tady se toho chopila Francie a je to podle mého názoru to samé v růžovém, néli horší. ()

LogLady

Ať si říká, kdo chce co chce, já a moje starší sestra jsme tenhle seriál vysloveně žraly a já byla hrozně pyšná, že Helena je moje jmenovkyně :))) Samozřejmě, že mi bylo cca 6-7, ale stejně si myslím, že většina těch nejnižších hodnocení tady pochází od lidí, co to ještě v pubertě žrali taky a teď to chtějí zamaskovat... Nestyďte se, lidi, byl přece začátek devadesátek a to bylo všechno dovoleno!;) ()

topi80 odpad!

Francouzi se dokázali se zápalem sobě vlastním opřít do každého uměleckého směru, který hýbal historií. Pravda, dadaismus spatřil světlo světa o nějakou dobu dříve, ale ani to tvůrce neodradilo od toho, aby se do tohoto odvětví plného nelogiky, nesmyslů a totální vyšinutosti neopřeli s vervou sobě vlastní. Dokázat vytvořit seriál, kde snad ani jedna jediná věta nemá žádnou významovou hodnotu, točit v přiznaných kulisách a poprvé v dějinách seriálu se zcela oprostit od umístění děje do jakéhokoliv stylizovaného prostředí, k tomu předložit televizním divákům hrdiny, se kterými není možno se ztotožnit, jelikož nemají žádné vlastnosti, postoje, ba ani charisma či vtip, to hraničí s genialitou. Ta však není taková, abych dal tomuto dílu absolutorium a abych Helenu i s jejími chlapci dával do šedivého průměru, to by neodpovídalo revolučnosti a odvážnosti tohoto díla. Takže hodnocení berte jako ocenění kreativity, originality a ujetosti. ()

Honza__St.

Docela nechápu, že ten seriál po dvoutisícím kdekdo tak pomlouvá. Možná, že to taky bylo delší, než mělo, ale i tak to byla příjemná, pohodová záležitost. O nic horší, než třeba Beverly Hills 90210, z kterého se navíc po prvních pár řadách stala obyčejná blbá soap-opera. Nebylo by na škodu, kdyby Helenu někdo zopakoval (o čemž pochybuju zejména kvůli dabingu, kde byl slyšet originál v pozadí, a který možná po srpnu 1999 taky skončil ve Vávrově šuplíku - a redabing by nikdy nemohl být ono - obzvlášť bez Suchoše na jeho francouzského "dvojníka" Kristiána :D). ()

• Cathy Andrieu a David Proux, kteří prvních 70 epizod tvořili milostný pár (v českém překladu pojmenováni Katka a Štěpán), byli nějakou dobu skutečně manželé a měli spolu dvě děti, Alice a Mathis. (Kri-kri)
  • Režisér Gérard Espinasse si ve 239. a 240. díle zahrál menší roli oplzlého fotografa. (Kri-kri)