Epizody(12)

DaweForeman

Tak první série je za námi a ve směs se člověk z tohoto i po 12 dílech moc neodnese. Zase jeden z těch případů velice předlouhého intra, kdy se tu seznámíme s částí postav a jejich vnitřními démony. Příběh je zasazen trochu do stylu survival isekai, kdy jednotlivé hlavní postavy se postupně začnou nedobrovolně přemisťovat do jiného světa, kde musí splnit určitý úkol zadaný entitou, která si řiká "Game master", aby přežili a mohli se vrátit zase zpátky do svého světa. Jedním úkolem to však nekončí, kdy toto cestování mezi světy zažijí několikrát a obtížnost úkolů se zvyšuje. Vzhledem k tomu, že je to "hra" o přežití, tak se tu samozřejmě objevují různá nelehká rozhodnutí, která mění rozpoložení jednotlivých postav, které byly zvyklé žít v poklidném světě jejich zašedlých každodenních životů. Zaměřuje se to hlavně na psychologii s trochou dramatu, které by mohlo být zpracované lépe, protože člověk z toho necítí úplně tu naléhavost jako v jiných počinech. Mysteriózní stránku si také tolik neužije, protože jsou tu odhaleny jen střípky toho, co asi teprve bude pak objasněno v další sérii. Po animační stránce nic moc, protože prostředí se mi zdá takové prázdnější a 2D animace je v některých scénách doplněna tou kýčovitou 3D animací, na kterou se nedá moc koukat. Po hudební stránce je to celkem slušné. ()

Jeoffrey

Když jsem viděl název a četl si anglický text distributora, tak jsem očekával další generický fantasy isekai, nebo možná nějakou blbost, kterou brzy dropnu. Nakonec jsem ale docela příjemně překvapený, s kolika zajímavými nápady tohle anime vlastně v tomhle už tak vysátém žánru přišlo a mírně zklamán, že potenciál těchto nápadů většinou není naplno využitý. Ale i tak, způsob přechodu mezi světy je zajímavý, postava Pána hry má své tajemné kouzlo, i když v prvních chvílích vypadá dost divně, hlavní hrdina je mi sympatický, ať už svojí averzí vůči lidem, která ho staví do mnohem zajímavější role, než ostatní klasické (a hlavně ryze kladné) fantasy hrdiny, nebo svým neochvějným pragmatismem. Zbylé vedlejší postavy také mají své silné a slabé stránky a tak i dívky, které hrdina potkává mě něčím zaujaly a jsem zvědavý, kam se budou dál vyvíjet. Nejlepší episoda byla pro mě rozhodně ta dnešní poslední, kdy se konečně anime začíná naplno zabývat psychologií hlavní postavy, nastiňuje zajímavý konflikt a otázky, které slibují, že by mě to mohlo bavit i do budoucna. Takže druhou sérii v příštím roce dám a jen doufám, že se studio Maho Film vykašle na používání toho nehezkého 3D, které je otřesné tady i zde. 5,9/10 ()