Strach

Tvrdohlavá vdova Svetla žije sama v bulharské vesničce nedaleko tureckých hranic. Nedávno přišla o práci učitelky kvůli nedostatku rodin s malými dětmi. Jednoho dne se při lovu v lese setká s africkým uprchlíkem Bambou, který se snaží dostat do Německa. Váhavě mu nabídne přístřeší a vezme ho k sobě domů. Bamba se začne učit jazyk a stane se součástí jejího každodenního života. Brzy se mezi nimi vytvoří silné pouto a Světla učiní zásadní životní rozhodnutí, které je v rozporu s tradičními hodnotami komunity. To vyvolá mezi vesničany vzpouru. Následuje řada absurdních, komických i tragických situací, když ze začnou bortit bariéry osamělosti, úzkoprsosti i strachu z cizinců. (Cinemax)

rivah

Téma afrických uprchlíků oblíbené zejména u vychodních a sluníčkářských západních filmařů je zde pojato drsně, jednoduše a přímočaře, což je v kontrastu s výtvarnou stránkou díla. ()

kolemjdouc

Dějová linka by byla jakž takž oukej.Ale zpracování v roce 2020 černobílé??Sakryš,co tím chtějí tvůrci,vdobě kvalitních tv,sdělit??Mám s tím dosti problém. ()