Like a House on Fire

• Kanada Comme une maison en feu

Dara (Sarah Sutherland) se vrací domů, aby se znovu spojila se svým manželem a dcerou, které před dvěma lety opustila. Když dorazí, zjistí, že na jejím místě je už jiná žena, v sedmém měsíci těhotenství, a že ji její vlastní dcera už neuznává. Like a House on Fire vypráví příběh ženy, která bojuje o znovuzískání života, který po sobě zanechala. (M__)

silentname

Niekde som už určite písal, že kanadské filmy fungujú trošku inak ako americké. Nespomeniem si kde, no "Like A House On Fire" je veľmi dobrý príklad toho, čo som mal na mysli. Kým v klasickej americkej dráme by mi bolo od začiatku jasné ako to dopadne a čo všetko sa udeje, tak tu sa nedržíme klasických šablón, ktoré posúvajú príbeh. Miesto toho tomu dávajú viac charakteru a zaujímavejšiu tvár. Nie všetko musí skončiť happy-endom. Nie všetky konflikty budú vyriešené. Niekedy veci môžu ostať na mŕtvom bode, z ktorého sa už nebudeme môcť posunúť. Niekedy ľudia, ktorých si môžeme predstavovať ako zloduchov sú len obyčajní ľudia, ktorí žijú svoje životy. To je asi najlepšie ako viem pomenovať svoje pocity z tohto filmu. Okrem toho obohatený skvelou atmosférou. Dokonca pri jednej scénke (ktorú nebudem spoilovať) ma absolútne dostalo, že odrazu sme z filmu úplne stratili všetok zvuk a nechali sme tak vizuálne vyznieť to, čo sa reálne udialo. Pretože asi tak reálne vnímajú všetci nepríjemné udalosti. V tom malom momente kedy sa to stalo svet absolútne stíchol. A nikdy to už nedostaneme z hlavy. Myslím si, že medzi nenápadnými indie drámami tu ide o veľmi vydarený projekt, ktorý odporúčam vidieť. Hodnotenie: B+ ()