Černé město (TV film)

Čierne mesto

Drama / Historický

Maďarsko, 1972, 7x55 min

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 26.9.1974 (Arbes)(28.2.2013)

Tento serial prave isiel na MTV3 (stanica nostalgia) prirodzene v madarcine. Aj po rokoch ma presvedcil o svojich kvalitach natolko, ze som ho objednal aj na DVD - som lenivec, nechce sa mi prevadzat TS subory na DVD, alebo avi, ked sa to da kupit hotove. Realie tocene v historickych lokolitach Slovenska (drobne zabery aj v Bratislave, aj ked dejovo patria do Levoce), slusna vyprava, perfektne kostymy, no a madarska herecka elita. Mozno sa ceska, alebo slovenska televizia po rokoch "utrhne" a zaradi tento serial do vysielania. Popri tych srackach, co denne vidim v televizii, by to bolo jednoznacne pozitivum.(21.12.2015)

Okolo Levoči voda sa toči. Kramer vs. pes. Celkem zajímavý případ i s podivným vyvrcholením.(19.4.2013)

Ve velmi mladém věku viděný seriál,v hlavě mi hlavně utkvěl poslední díl,kdy se podžupan vydá (nebo je zajat ...) a skončí na popravčím špalku ( scénu kata s velkým mečem vidím jako dnes). Škoda,že takový filmy a seriály vidět dnes (místo ,,ordinací,ulic,přístavů atd.), je spíše velký štěstí anebo náhoda ....(24.1.2016)

• 1frida2

Na seriál si matně vzpomínám, asi mne zaujal, když jsem na něj nezapomněla. Myslela jsem si, že byl Slovenský.(15.5.2014)