AK vs AK

• Indie AK vs AK

Režisér se veřejně zdiskredituje roztržkou se slavným hercem a rozhodne se pomstít. Unese mu proto dceru a začne natáčet film o tom, jak ji hledají. (Netflix)

Aljak

Milujem filmy o rafinovanej pomste, no napriek tomu mám z tohto celého zmiešané pocity. Úvod pôsobil rozpačito, potom sa to parádne rozbehlo, no po čase to bolo na môj vkus až príliš ofenzívne a to tlačenie na pílu pôsobilo miestami až otravne,... a potom na konci tá parádna pointa (aj keď ja osobne som ju trochu aj očakával). Celkovo to po dejovej stránke malo svoje silné momenty, ale aj množstvo fádnych otravných sekvencií (viac ako by som mienil akceptovať). Každopádne, film bol mimoriadne originálny, to treba uznať. No formálne mi ten POV prostredníctvom jednej kamery až tak nesedel, aj keď chápem umelecký zámer... Škoda, myslím si, že toto malo na viac! ()

coulismoulis

V podstatě totéž co FAN (2016), jen v rádoby real-life formátu a s větším akcentem na černou komedii. Život superhvězdy obnažený na dřeň, reklama, sebe-chvála, sebe-dehonestace, vrstvení meta. Role se převrací, mechanismus iluze-reality se otáčí. Anilovo one-two-ka-four pro Netflix 2020 dopadlo na výbornou. Happy birthday, sir! ()