First Date

silentname

Je to celkom smutné, ale ja som od "First Date" čakal niečo viac. Minimálne mám pocit, že v rámci príbehu sa tvorcovia do toho rozhodli priniesť snáď úplne všetko čo ich napadlo. A v jadre z toho vznikol veľmi zvláštny mix nápadov. A niektoré sú celkom dobré, iné zase pôsobia, že nad tým absolútne nepremýšľali. Je tu niekoľko scénok, na ktorých som sa zasmial, no drvivá väčšina scénok ma skôr udržala v tichosti. Jediné pozitívum čo k tomu môžem povedať je, že by som asi spätne nenašiel moment, kedy mi bolo za tvorcov trápne. Takže ak aj fór zlyhal, nemám pocit, že by na to zbytočne tlačili a robili to celé iba horšie. Môžem dať pár bodov za to, že sa snažili priniesť celkom originálny koncept prvého rande... a určite by to bolo niečo, na čo by postavy nikdy nezabudli. No je to rozhodne niečo, čo za chvíľu vypadne z hlavy mne. Pretože príbeh sa sleduje celkom náročne. Prináša do toho kopec postáv a zvratov, ktoré dokopy nesmerujú neskôr absolútne nikam. Nemôžem povedať, že by bol film otrasný, no jeho najlepšie momentky neprichádzajú ani v akcii, ani v komédii ani v kriminálnej zápletke. Čo funguje je pre mňa jeho romantická linka. Mike a Kelsey majú medzi sebou chémiu a úprimne môžem povedať, že spolu sú asi najlepšími postavami. Je tu ešte niekoľko pár ďalších, ktoré ma celkom brali a nepôsobili ako totálni idioti, no vo výsledku ide o slabý pokus o komédiu. A potenciál na skvelý film by to malo. Hodnotenie: C- ()